Rola po maratonu izgubil bitko z McGeejem v Noumei

06.01.2016
NOUMEA, NOVA KALEDONIJA - Najboljši slovenski tenisač Blaž Rola je po skoraj treh urah boja izgubil obračun 2. kroga na Challengerju v Novi Kaledoniji.

Blaž Rola (144. na ATP) je kot 5. nosilec končal tekmovanje v 2. krogu 75,000 USD vrednega Challengerja v Noumei.

Od 25-letnega Ptujčana je bil po maratonskem obračunu boljši Irec James McGee, ki je tako dobil tudi drugi medsebojni dvoboj. Tokrat je bil boljši s 7-6(5), 4-6, 7-5.

28-letni McGee, 202. tenisač sveta, bi lahko uvodni niz končal še pred tajbrejkom, saj je imel servisno igro za zmago pri 5-4. Rola se je uspel vrniti, nato pa je tesno izgubil podaljšano igro. 2. niz je bil v rokah slovenskega teniškega igralca, Odlično je igral na prvi začetni udarec in en brejk je bil dovolj, da sta šla tekmeca v 3. niz. Odločilni del je postregel z veliko borbo, ob koncu pa je bil močnejši Dublinčan.

Začetek sezone je Blažu prinesel 8 točk in 1,290 USD. Vrhunec pa prihaja kmalu, saj se tretji teden januarja začenja OP Avstralije, Ptujčana pa čakajo kvalifikacije.