En dober niz Kavčiča premalo za ruski skalp v Dubaju!

25.02.2013
DUBAJ, ZAE - 8. nosilec ATP 500 turnirja v Dubaju Mihail Južni, je v 1. krogu z 1-6, 6-1 in 6-3 izločil Blaža Kavčiča.

Tretji najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič (78. na ATP) se je ta teden odpravil na močan, 1,8 milijona USD vreden ATP 500 turnir v Dubaj, kjer je v uvodnem krogu imel za tekmeca 8. nosilca Mihaila Južnija. 25-letni Ljubljančan je odlično začel in v uvodnem nizu šokiral favoriziranega tekmeca, ko mu  je prepustil le eno igro,  nato pa je 31-letni Rus vzpostavil ravnotežje in strl odpor Blaža!

31. teniški igralec sveta Mihail Južni, je bil nekoč že član eliten deseterice, s Kavčičem pa sta se enkrat že udarila, pred dvema letoma v 2. krogu  OP Avstralije. Takrat je Blaž nadoknadil dva niza zaostanka in tekmo odpeljal v 5. niz, kjer je zmanjkalo moči za presenečnje, tudi danes pa je bil zelo blizu, a po nekaj nepotrebnih napakah ostal praznih rok. Z arabskega polotoka se odpravlja brez točk, na račun pa bo prejel 12,415 ameriških dolarjev.

1 uro in pol je trajal obračun na  osrednjem terenu turnirja v Dubaju, ki so ga prvič organizirali leta 1993, prejšnji teden pa so tu igrala dekleta. Začetek Blaža je bil fantastičen. Dva zaporedna brejka in vodstvo s 4-0 po petnajstih minutah je bilo kar nekaj nepričakovanega,  a  naš teniški as je stisnil do konca. Trikrat je vzel servisno igro tekmecu in povedel v nizih. V drugem nizu je Moskovčan vrnil. Močno je popravil igro na prvem servisu, tu dobil 10 točk od 11in obrnil sliko iz prvega dela tekme.  V odločilnem nizu je Rus prvi prišel do brejka (2-0), Črnučanu pa se je uspelo takoj vrniti z ribrejkom. Po izenačenju na  2-2 je Južni v 6. igri s še enim brejkom zapečatil usodo Kavčiča, ki je v 8. igri ubranil zaključno točko nasprotniku,  v naslednji pa na njegov servis ni imel več priložnosti za morebitno podaljšanje obračuna.

Na koncu je ruski tenisač osvojil 71 točk, Blaž pa 4 manj.