Federer, Djokovič in Murray v četrtfinalu OI v Londonu, Ferrer izpadel!

01.08.2012
Prvi trije nosilci na teniškem turnirju na OI v Londonu so vse bližje borbi za medalje kar pa ne velja za 4. nosilca Davida Ferrerja, ki je presenetljivo izpadel že v osmini finala!

OI, LONDON, V.B. - Najprej je preboj v četrtfinale uspel Švicarju Rogerju Federerju in Srbu Novaku Djokoviču. Veliki Švicar je v 2 nizih ugnal Uzbekistanca Denisa Istomina s 7:5,6:3. Roger ima tako na terenih Wimbledona 10 zmag zapored. 35. igralec sveta je vse prej kot lahko prodal svojo kožo.

V 1. nizu se je vrnil po zaostanku brejka in izenačil na 5:5. V 11. igri je povedel s 15:40 na Švicarjev servis. Pri 15:30 je na kratko dvoboj prekinik dež. Federer se je nekako izvlekel in v naslednji igri naredil brejk ter povedel z 1:0 v nizih. V 2. nizu je z brejkom prišel do vodstva s 3:0. Zmanjšal je število nevsiljenih napak in izgubil le 4 točke na svoj servis kar je bilo več kot dovolj za zmago!

Srb Novak Djokovič je tako kot v 1. krogu ponovno moral igrati 3 nize. Avstralec Lleyton Hewitt je vedno težak nasprotnik na travi in tako je bilo tudi tokrat. Na koncu je bilo 4:6,7:5,6:1 za Srba. Dvoboj je bil zaradi dežja prekinjen že v 2. igri. V nadaljevanju sta oba igralca držala servis do 4:4. Takrat je prvi popustil Djokovič in Avstralec je dobil 1. niz.

Novak je v 2. nizu z brejkom povedel 5:3 in imel servis, a je dopustil, da je Lleyton izenačil na 5:5. Srb je v 12. igri ponovno odvzel servis Avstralcu in izenačil na 1:1 v nizih. V 3. nizu je bila samozavest na Novakovi strani, ki je brez težav zaključil dvoboj. Njegov nasprotnik v četrtfinalu bo "maratonec" Francoz Jo Wilfried Tsonga, ki je ugnal Španca Feliciana Lopeza s 7:6(5),6:4 v nizih. Če je Francozu ostalo še dovolj moči, bo to zelo zanimiv obračun!

Tretji nosilec Britanec Andy Murray je imel tudi precej dela s Ciprčanom Marcosom Baghdatisom, a se je na koncu vseeno veselil zmage s 4:6,6:1,6:4. Juan Martin del Potro je premagal Francoza Gillesa Simona s 6:1,4:6,6:3 v nizih. Španec Nicolas Almagro je z enakim rezultatom kot Federer zaustavil Belgijca Steva Darcisa (7:5,6:3).

Za največje presenečenje je poskrbel Japonec Kei Nišikori, ki je izločil 4. nosilca Španca Davida Ferrerja s 6:0,3:6,6:4. Japonec je v 1. nizu Špancu celo zavezal "teniško" kravato, a slednjega to ni zmedlo in je dobil 2. niz. V 3. nizu so pri vodstvu Japonca s 5:4, dvoboj prestavili na osrednje igrišče pod reflektorje. Japoncu je takoj uspel brejk in si zagotovil dvoboj proti Juanu Martinu del Potru!

V igri dvojic pa sta že izpadla Švicarja Roger Federer in Stanislas Wawrinka, ki tako ne bosta branila naslova iz Pekinga. Usodna sta bila Izraelca Jonathan Erlich(35 let) in Andy Ram(32 let), ki sta bila oba rojena v Južni Ameriki. Na koncu sta zmagala z 1:6,7:6(5),6:3 v nizih

Roger in Stan tokrat nista bila usklajena... .