Poslastica v polfinalu OI ; Murray : Djokovič in Federer : Del Potro!

02.08.2012
Vsi favoriti so v 2 nizih dobili četrtfinalne obračune na teniškem turnirju na OI v Londonu!

OI, LONDON, V.B. - Na olimpijskem teniškem turnirju v Londonu so se v polfinale uvrstili prvi trije in osmi nosilec turnirja. Trije bodo dobili medalje eden pa bo ostal brez. Kdo bo to, bo znano po obračunu za 3. mesto!

Najprej se je v polfinale uvrstil domači junak Britanec Andy Murray, ki je s 6:4,6:1 premagal Španca Nicolasa Almagra. Ker Špancu bolj ustreza peščena podlaga je bil na travi pred dvobojem Britanec favorit in to je tudi upravičil na terenu. Vse skupaj je trajalo le 59 minut. Škot je bil impresiven na svoj 1. servis. Dosegel je 15 asov in osvojil 93% točk, vse skupaj pa je na začetni udarec izgubil le 5 točk. Bil je tudi veliko boljši pri direktno doseženih točkah, napravil manj nevsiljenih napak in imel odlično realizacijo brejk priložnosti(4/5)!

Kot drugi se je v polfinale uvrstil Srb Novak Djokovič, ki je premagal Francoza Joa Wilfrieda Tsongaja s 6:1,7:5 v nizih. Kot kaže je Francozu dvojni program(je še v igri pri parih) in predvsem dvoboj v 2. krogu proti Milošu Raoniču(25:23 tretji niz) pobral preveč moči. Novak je od začetka diktiral tempo. V celem dvoboju je naredil 11 nevsiljenih napak. V 2. nizu je kazalo na povratek Tsongaja, ko je povedel s 3:1, a je Srb preobrnil rezultat  in zmagal v 2 nizih!

Švicar Roger Federer in Argentinec Juan Martin del Potro sta z identičnim izidom izločila svoja nasprotnika. Veliki Švicar je neugodnega serverja Američana Johna Isnerja odpravil s 6:4,7:6(5). Roger je igral zelo zbrano na svoj servis. Statistično sta bila igralca zelo izenačena. Švicar je od 4 brejk priložnosti izkoristil 1, Američan pa svoje edine ni izkoristil. Odločilo je več nevsiljenih napak Isnerja in boljši izkoristek Federerja pri mreži.

Dvoboj med Japoncem Keijem Nišikorijem in Argentincem Juanom Martinom del Potrom je trajal skoraj 2 uri. Juan je na koncu slavil s 6:4,7:6(4) v nizih. Kei je 4 x izgubil svoj servis, Juan pa 3 x. Japonec je bil veliko slabši pri doseganju točk na 2. servis in v igri pri mreži.

V polfinalu se nam obeta vroč obračun med Murrayem in Djokovičem, ki smo ga pred turnirjem nekako vsi pričakovali. Tudi drug polfinalni par med Federerjem in del Potrom zna biti zanimiv, če bo Argentinec v stopil v dvoboj samozavesten kot je bil leta 2009 na OP ZDA. Tukaj je vseeno favorit Švicar, saj ima neprimerno boljše rezultate na travi od Argentinca. Je pa res, da je zaradi stalnega igranja na osrednjem igrišču(dež) trave vse manj... .