Federer nekaj težje, Nadal gladko v naslednji krog!

29.03.2011
MIAMI, ZDA - Španec Rafael Nadal in Švicar Roger Federer sta po zmagah v 3. krogu ATP 1000 turnirja v Miamiju korak bližje morebitnemu medsebojnemu obračunu v polfinalu!

Švicarski teniški maestro Roger Federer je imel pri uvrstitvi v osmino finala dosti težje delo od Španca, čeprav je za zmago potreboval le 2 niza. Argentinec Juan Monaco se je dobro upiral in le nianse ter večja izkušenost v podobnih situacijah Rogerja Federerja v zaključkih obeh nizov, so odločile dvoboj!

Roger je z brejkom povedel z 2:0 in serviral za vodstvo s 3:0 v 1. nizu, a mu je Juan odvzel servis ter izenačil. Oba igralca sta nato dobivala svoje servise do podaljšane igre, pri tem pa je Švicar pri vodstvu s 5:4 zapravil  vodstvo z 0:40 na servis Argentinca. V podaljšani igri je bil Roger bolj zbran in je osvojil 1. niz. Tudi v 2. nizu sta bila oba uspešna na svoj servis do rezultata 4:4, nato pa je Federer izkoristil drugo brejk priložnost, povedel s 5:4, dobil svoj servis v 10. igri ter se na koncu veselil zmage s 7:6, 6:4!

Španski teniški matador Rafael Nadal kot vedno do sedaj ni imel problemov proti rojaku Felicianu Lopezu. Nadal je odlično serviral in kadar je tako mu težko kdo pride blizu. 90% izkoristek 1. servisa in 60% izkoristek 2. servisa je bilo dovolj, da Rafael ni bil ogrožen na svoj začetni udarec. 2 brejka v 1. nizu in eden v 2 .nizu sta prinesla zmago Rafaelu Nadalu s 6:3, 6:3 v nizih. Dvoboj je trajal uro in 17 minut!

Z enakim izidom 6:3, 6:3 kot Rafael Nadal, je svojega nasprotnika Nemca Philippa Petzschnerja odpravil Srb Janko Tipsarević. Belgijec Olivier Rochus, ki je v prvem krogu potreboval kar 3 ure in pol, da je izločil našega Blaža Kavčiča, je dokazal, da se lahko kljub nizki rasti enakovredno kosa z najboljšimi na svetu (lani je tu premagal Đokovića). Tokrat je po gladko izgubljenem 1. nizu izločil Mihaila Južnija in se uvrstil v osmino finala, kjer ga čaka njegov teniški kolega še iz mladinske konkurence Roger Federer.

Nemec Florian Mayer nadaljuje z odlično igro. Njegova žrtev je bil tokrat Španec Nicolas Almagro, ki je klonil s 6:1, 3:6, 6:1 v nizih. Francoz Gilles Simon pa je zaustavil pohod Urugvajca Pabla Cuevasa s 4:6, 6:1, 6:2 v nizih. Dvoboj med Ukrajincem Aleksandrom Dolgopolovom in Francozom Jojem Wilfriedom-Tsongo je bil prekinjen pri vodstvu Aleksandra 6:7, 6:4, 3:2 zaradi dežja. Dvoboj naj bi zaključila danes, ko so na sporedu tudi obračuni osmine finala!