Rafael Nadal odčital lekcijo Rogerju Federerju!

02.04.2011
MIAMI, ZDA - Španski teniški matador Rafael Nadal je drugi polfinale Masters turnirja v Miamiju odigral 'vesoljsko'. Z izjemno predstavo je ponižal največjega rivala Rogerja Federerja ter bo v nedeljo lovil prvo lovoriko na omenjenem turnirju.

Z eno besedo 'izjemo' lahko opišemo današnjo predstavo prvega igralca sveta in prvega nosilca turnirja Sony Ericsson Open v Miamiju Rafaela Nadala. 24-letni Španec je v obračunu največjih rivalov zadnjih nekaj let še enkrat več porazil Rogerja Federerja, tokrat s 6-3, 6-2.

To je bil šele tretji dvoboj dveh največjih igralcev v teniški zgodovini na ameriških tleh in tudi tretji v Miamiju (Nadal vodi 2-1), skupno pa 23., Nadal pa je vknjižil že 15. zmago ob 8. porazih.

Veliki finale je na sporedu v nedeljo ob 19. uri po našem času, Nadalu pa bo nasproti stal najbolj vroč igralec v letošnjem letu, ki v letu 2011 še ne pozna poraza, Srb Novak Đoković.

Dobesedno strašljivo je ponoči po slovenskem času odigral Rafael Nadal. Praktično brez napak, osredotočen na vsako točko, nasprotniku iz Basla ni prepustil niti kančka možnosti za uspeh ali bolje rečeno - ni mu pustil niti dihati.

Roger Federer je še enkrat več moral stisniti roko Rafaelu Nadalu

Po hitrem brejku v prvem nizu se Rafa ni več obračal nazaj. Deloval je kot namazana mašina, servisne igre pa je v svoj žep pospravljal po tekočem traku. V prvem nizu je izkoristil obe priložnosti za brejk, medtem ko Roger sploh ni mogel pomisliti na kaj takšnega. Razlog tiči v 83% zadetem prvem servisu, na katerega je Majorčan izkoristil 87% točk (13/15), na drugega pa je bil celo 100% (3/3).

16-kratni zmagovalec turnirjev za Grand Slam Federer si je prvo brejk priložnost priigral šele v 1. igri drugega niza, a jo je Nadal (tudi z malo sreče) v kali zatrl. Že v naslednji je še enkrat odvzel servis Federerju ter postavil temelje k svoji zmagi, ki jo je v nadaljevanju le še potrdil. Roger tokrat ni imel nobenih možnosti proti super Nadalu, ki je 'švicarjevo moro' končal po 1 uri in 18 minutah.

Rafael Nadal proti Novaku Đokoviću, številka 1 proti številiki 2. To bo veliki finale Miamija 2011, ki ga lahko opišemo kot sanjski. Finalista se bosta udarila že 25-ič, razmerje zmag in porazov pa je globoko na strani Nadala, ki je do danes roke v zrak dvignil 16-krat.