Grega Žemlja še naprej ostaja v Avstraliji; Luka Gregorc obstal pred glavnim delom ATP-ja v San Joseju

06.02.2011
Po igranju v pokalu Fed, ta teden s turnirji serije WTA nadaljujejo tudi dekleta, fantje pa se bodo na ATP turnirjih borili v ZDA, Južni Ameriki in Evropi.

Teden ki je pred nami, bo poskrbel za tri turnirje serije ATP in dva serije WTA.

Moški se bodo borili na turnirjih višjega ranga serije ATP v San Joseju (ZDA), Rotterdamu (NIZ) in Costi Do Sauipe (BRA). Na Nizozemskem in v Braziliji slovenskih tenisačev ne bo (Kavčič bo naslednji teden igral na ATP turnirju v Marseillu), v ameriškem San Joseju, pa se je v kvalifikacijah boril Luka Gregorc, a je njegovo namero vstopa v glavni del tekmovanja preprečil Kolumbijec Robert Farah.

26-letni Ljubljančan (454. na ATP), je sicer dobil uvodni krog kvalifikacij 531,000 USD vrednega turnirja SAP Open proti Michaelu Kohlmannu iz Nemčije s 6-2, 6-4, v zadnjem pa je izgubil s prej omenjenim Južnoameričanom s 7-5, 5-7 in 6-2. 23-letni Farah je bil tudi 1. nosilec kvalifikacij, na ATP lestvici pa zaseda 185. mesto.

Luka Gregorc je izgubil obračun, ki bi ga pripeljal v glavni del ATP turnirja v San Joseju

V Parizu bodo dekleta igrala na turnirju serije WTA, ki spada v serijo premier, nagradni sklad pa znaša 618,000 USD. Naših tenisačic tam ne bo, prav tako pa ne bo nobene tudi na drugem WTA turnirju, ki se ta teden igra na Tajskem, bolj točno v Pattaya Cityu.

Še naprej na drugem koncu sveta oz. v deželi 'down under' Avstraliji ostaja Grega Žemlja (166.). 24-letni Gorenjec bo ta teden igral na challenger turnirju Caloundra International, ki se igra na trdi podlagi za nagradni sklad 50,000 ameriških dolarjev. Žirovničan je postavljen kot 5. nosilec, v uvodnem krogu pa se bo pomeril s 'povabljencem' Jamesom Duckworthom, 18-letnim tenisačem doma iz Sydneya, ki je na ATP lestvici na 740. mestu. To bo njun prvi dvoboj. Mesto Caloundra se drugače nahaja v avstralski zvezni državi Queensland, 1 uro vožnje stran od Brisbana.

V italijanskem Bergamu je letošnjo teniško sezono začel tudi Janez Semrajc (440.). Challenger z nagradnim skladom 42,500 evrov na trdi podlagi je moral začeti v kvalifikacijah, ustavil pa se je že na prvi oviri. Od 21-letnega Ljubljančana je bil boljši igralec s povabilom organizatorja Antonio Comporto iz Italije. Leto mlajši, 762. tenisač sveta, je slavil po dveh nizih s 6-4, 7-5.

Janez Semrajc je začel letošnjo sezono s porazom v kvalifikacijah challengerja v Bergamu

Na turnirjih serije ITF, so se Slovenke razkropile po svetu. Na zelo močnem, 100,000 USD  vrednem peščenem turnirju v Caliju (Kolumbija),  bo v glavnem delu nastopila Maša Zec-Peškirič (147. na WTA), njena prva nasprotnica pa bo Ana-Klara Duarte (240 na WTA, wildcard) iz Brazilije.  V kvalifikacijah je igrala tudi Koprčanka Andreja Klepač, a je že v uvodnem nastopu morala priznati premoč Brazilki Vivian Segnini s 6-4, 7-5, tako da z nastopom v glavnem delu ne bo nič.

V turškem mestu Antalya (10,000 USD) bo v glavnem delu nastopila Anja Prislan, Janine Koleta pa se je ustavila v prvem kvalifikacijskem krogu, saj je izgubila z Rusinjo Jekaterino Stronogovo s 6-1, 6-1. Tudi Dalili Jakupovič ta teden ni uspelo priti niti čez prvi krog kvalifikacij 25,000 USD vrednega turnirja v švedski prestolnici Stockholm. Od Gorenjke je bila boljša Italijanka Alice Balducci s 3-6, 6-2 in 7-6.