Luka Gregorc po več kot enem letu le prišel do 2. kroga Challengerja!

02.08.2011
VANCOUVER, KANADA - Slovenski teniški igralec Luka Gregorc, ki že več čet živi in trenira v ZDA, se je po lanskoletnem juniju prvič prebil čez 1. krog turnirja serije Challenger.

Ljubljančan ta teden skupaj z Grego Žemljo nastopa na močnem 100,000 USD vrednem Challenger turnirju v kanadskem mestu Vancouver, ki je lani gostilo zimske olimpijske igre. Gregorc, ki je v zadnjem času redno izpadal v kvalifikacijah Challenger in pa tudi turnirjev serije ATP, je končno nanizal nekaj dobrih iger ter prišel do treh zmag, zadnjo pa je danes po več kot letu dni dosegel v 1. krogu glavnega dela, saj je s 6-1, 2-6 in 6-3 odpravil Novozelandca Michaela Venusa.

Luka Gregorc (534. na ATP) je Challenger turnir na trdi podlagi v Vancouvru začel v kvalifikacijah, kjer je v dveh dvobojih ugnal dva 'pristna' domačina, Henrya Choija s 6-4, 6-2 in Daniela Chuja s 6-2, 6-1. Kot 2. nosilec kvalifikacij se je z zadnjo zmago uvrstil v glavni del, kjer bo igral tudi drugi slovenski tenisač Grega Žemlja. Žirovničan (3. nosilec) bo prvič na teren stopil v sredo, ko se bo pomeril z 20-letnim Kanadčanom Stevenom Diezom, trenutno 456. na računalniški lestvici ATP.

Gregorc dokončno strl Novozelandca v 8. igri tretjega niza

Gregorc je v 1. krogu igral z Novozelandcem Michaelom Venusom, s katerim sta do danes imela neodločen medsebojni rezultat (1-1). Vsi trije dvoboji, vključno z današnjim, so se igrali na trdi podlagi, Luka pa je za današnjo zmago porabil 2 uri in 3 minute. Po gladko dobljenem prvem delu tekme, je v drugem zapravil tri priložnosti za brejk, sam pa servis oddal dvakrat. V odločilnem 3. nizu, je trenutno 274. tenisač sveta, ki prebiva v Orlandu (ZDA), povedel že 2-0 in 3-1, a se Luka ni predal. Nanizal je 5 iger zapored in vstopil med 16 najboljših na turnirju v Vancouvru. Za vstop v četrtfinale bo moral ugnati zmagovalca obračuna med drugopostavljenim Bobbyem Reynoldsom iz ZDA in Benjaminom Mitchellom iz Avstralije.