Grega Žemlja uspešen v 1. krogu Traralgona!

25.10.2016
Trenutno naš najboljši tenisač Grega Žemlja se je iz ZDA "preselil" v Avstralijo in uspešno prebrodil uvodno srečanje!

TRARALGON, AVSTRALIJA- 30-letni Grega Žemlja (169. na ATP) se je odločil, da že pred začetkom nove sezone obišče Avstralijo v želji po osvojitvi novih točk, ki bi ga približale k ponovni uvrstitvi med TOP100 na svetu in s tem zagotovljenim nastopom v glavnem delu grand slam turnirjev. Lani v tem času ni osvajal ATP točk tako da bo vsaka osvojena pomenila plus v letošnji zbirki!

V 1. krogu mu je nasproti stal 22-letni domačin Christopher O'Connell (264. na ATP) kar je vedno neugodno v uvodu turnirjev, saj imajo domačini ponavadi več časa za prilagoditev na podlago. Grega je kot 4. nosilec upravičil vlogo favorita in kljub izgubi 2. niza na koncu slavil s 6-2, 3-6, 6-4!

Slovenec je 1. niz odigral na nivoju in z odličnim servisom Avstralcu ni ponudil brejk priložnosti, sam je izkoristil 2 kar je bilo dovolj za vodstvo v nizih. Kot smo sedaj že navajeni, je Grega v 2. nizu močno popustil tako da je Christopher ob enaki igri kot v 1. nizu, vseeno dosegel brejk več (2:1) in pripeljal dvoboj do 3. niza. Tam se je odvijala ogorčena borba za zmago. Žemlja je izkoristil obe brejk priložnosti, Avstralec le 1 od 3 in po 2 urah in 9 minutah igre se je Slovenec lahko veselil uvrstitve v 2. krog.

V 2. krogu boimel Grega na papirju lažjega nasprotnika, saj se bo pomeril s komaj 1066. igralcem sveta Američanom Pasho Nathanom. 24-letnik igra v glavnem na turnirjih serije Futures, a tudi tam do sedaj še ni imel vidnega uspeha. V igri parov ima 3 naslove... .

Grega Žemlja si je zagotovil najmanj 7 ATP zočk in 860$ denarne nagrade!