Hercogova iztisnila zmago v uvodnem krogu WTA turnirja v Bukarešti

12.07.2016
BUKAREŠTA, ROMUNIJA - Polona Hercog se nahaja na WTA turnirju v Bukarešti, ki se igra na pesku, v 1. krogu pa je slavila po treh nizih.

25-letna Hercogova je kot 84. igralka sveta neposredno v glavnem delu turnirja serije WTA v Bukarešti.

V 1. krogu je Štajerka merila moči s 26-letno Sesil Karatančevo (206. na ATP) iz Bolgarije ter zmagala po treh nizih s 6-1, 2-6 in 6-2.

Trije nizi, tri zgodbe. V uvodnem je prevladovala naša teniška asinja, vpisala je tri brejke in bila v tem elementu 100%, njen servis pa se ni soočil z brejk žogo Bolgarke. V 2. nizu je bila slika zrcalna. Karatančeva, ki je bila pred enajstimi leti kot 15-letnica na 35. mestu WTA lestvice, je dvakrat vzela začetni udarec, tokrat je svoj servis ostal nedotaknjen na njeni strani. V 3. nizu smo bili priča šestim brejkom iz osmih iger, na koncu pa je bila po 1 uri in 43 minutah v prvem medsebojnem dvoobju močnejša Polona.

V 2. krogu se bo Hercogova srečala z veliko boljšo domačinko Monico Niculescu, ki je 5. nosilka. 28-letna Romunka je 53. igralka sveta. Do sedaj sta se na terenu dobili dvakrat, rezultat pa je izenačen. Leta 2014 je prav v Bukarešti po tajbrejku 3. niza zmagala Romunka, lani na trdi podlagi Šenzena pa je bila Polona precej boljša.

Isabella Shinikova (Bulgaria) beat Kateryna Kozlova (Ukraine) 6-2 3-6 6-3
Francesca Schiavone (Italy) beat Elitsa Kostova (Bulgaria) 6-2 7-6(3)
Polina Leykina (Russia) beat Xu Shilin (China) 1-6 6-1 7-6(7)
Vania King (U.S.) beat Paula Kania (Poland) 7-6(4) 6-0
Aliaksandra Sasnovich (Belarus) beat 3-Anna Karolina Schmiedlova (Slovakia) 6-4 1-6 7-5