Hercogova zelo namučila 4. igralko sveta; Lepa Ana deklasirala Zvonarjovo

05.10.2011
PEKING, KITAJSKA - Prva slovenska teniška igralka Polona Hercog je v 2. krogu izjemno močnega WTA turnirja v Pekingu namučila favorizirano 2. nosilko Viktorijo Azarenko.

20-letna Polona Hercog sicer zapušča teniški WTA turnir z nagradnim skladom 4,5 milijona USD po 2. krogu, a izločila jo je 3. igralka sveta Viktorija Azarenka, ki pa je za vstop v osmino finala zelo garala. 1. niz se je odločil šele v 8. igri tajbrejka, v drugem pa je bila odločilna 7. igra, kjer si je Belorusinja priigrala odločilno prednost, ki jo je stežka, a vseeno varno pripeljala vse do konca. Rezultat 7-6(8), 6-3.

Zelo dostojen odpor je pokazala Hercogova proti favorizirani nasprotnici, ki je za zmago garala 1 uro in 50 minut. V prvem nizu je odločila podaljšana igra (še prej se je Azarenka vrnila iz zaostanka 3-5), pa še ta je bila zelo tesna, v kateri je Polona ubranila nekaj vezanih žogic za niz, nato pa sama zapravila eno. Vseskozi je dihala za vrat Belorusinji, ki se je odlepila šele pri 4-3, v naseldnji igri pa komaj zadržala svoj začetni udarec. Pravzaprav je na koncu odločilo nekaj žogic in pa zadnja igra, v kateri je Polona še enkrat dobila brejk.

"Na današnjo tekmo sem se morala prav posebej fizično pripraviti, saj sem pred tremi dnevi dobila trebušno virozo in vse, kar je povezano s tem, tako da sem zadnja dva dni več ali manj preživela v postelji. Dan pred tekmo sem trenirala pol ure in se ogrevala danes pred tekmo. Imela sem veliko priložnosti, ki mi jih ni uspelo izkoristiti, ampak za naslednjič vsaj vem, da moram verjeti malo bolj močno v zmago in biti vsaj zdrava. Jutri potujem v Evropo, moj naslednji turnir je Linz, za katerega upam, da bom stoodstotno pripravljena," je po dvoboju povedala Hercogova.

Azarenka se je morala soočiti kar z 11 asi iz loparja Slovenke, ki jo do konca sezone čakata še dva turnirja. Vsekakor je Polona dokazala, da je zelo napredovala tudi na trdi podlagi, kar ji je lahko v veliko vzpodbudo za naslednje leto.

Polona Hercog, ki so jo v tujih medijih spet zamenjali za Slovakinjo, se je med igro znesla tudi nad loparjem. Ja, priložnost za zmago je bila velika...

Danes sta bila nato odigrana še dva dvoboja 2. kroga. Kvalifikantka Monica Niculescu je po senzacionalni zmagi v uvodnem krogu nad domačinko Li Na, sedaj pospravila še s Chanelle Scheepers, Agnieszka Radwanska pa je izločila Ženg Ži.

Ana je začela 'špilat'

Nekdanja 1. igralka sveta Ana Ivanović pa se je po zmagi nad 3. nosilko Vero Zvonarjovo kot prva uvrstila v četrtfinale. Trenutno 18. na WTA lestvici je začela kazati znake vrnitve med najboljše. Morda pa ji le uspe najti formo, ki bi jo popeljala nazaj na vrh?

Zvonarjova, ki je letos zabeležila 53 zmag in le 17 porazov, osvojila dva turnirja, lani pa je bila v Pekingu finalistka, je začela dobro in povedla takoj na začetku, nato pa je lepotica iz Beograda s sijajnimi forehandi počasi prevzela pobudo. Od 3-2 naprej se je začela njena ofenziva in spominjala je na 'staro' Ano, Ano, ki je nekoč zavzemala prestol na WTA lestvici. Na koncu se je rezultat glasil kar 6-2, 6-1, s tem pa je Ana tudi izenačila v medsebojnih dvobojih na 5-5.

V dvoboju igralk, ki ne bi mogli biti bližje ena drugi na lestvici kot sta (10. in 11.), je Andreja Petković preobrnila rezultat proti Marion Bartoli. Francozinja je vodila 6-4, 3-1, pa izpustila zmago, za nameček pa je v 3. nizu Nemka imela prednost 5-1, pa vse skupaj zakockala, a vseeno na koncu dobila zadnji dve igri ter odšla v četrtfinale.

Se Ana vrača na pota stare slave?

Klepačeva 'out' v dvojicah

Andreja Klepač, ki je igrala v 2. krogu dvojic z Avstralko Jarmilo Gajdosovo, se je morala posloviti. Od slovensko-avstralske naveze sta bili boljši Hantuchova (SVK) in Radwanska (POL) s 6-4, 7-5.