Hercogova v Riu končala tam kot lani, v 2. krogu

17.02.2016
RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - Polona Hercog je na WTA turnirju v Riu končala v 2. krogu. Za Štajerko je bil usoden poraz z Romunko Cirsteo.

Najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog (83. na WTA) je lani v Riu prišla do 2. kroga, identičen rezultat pa odnaša tudi letos. Prevelika ovira za 25-letno igralko iz Kamnice je bila Sorana Cirstea. Romunka, ki je v glavnem žrebu kot povabljenka, je bila boljša s 7-5, 7-6(3).

Cirstea, trenutno 199. igralka sveta, pred dvema letoma in pol pa 21., je v uvodnem krogu izločila lanskoletno krvnico Hercogove, z našo igralko pa je dobila tudi tretji medsebojni obračun. Romunka je bila boljša že leta 2010 v New Havnu in dve leti kasneje v Barci.

Tekma vrstnic je v 1. nizu postregla s kar sedmimi brejki. Nasprotnici nikakor nista zmogli zadržati lastnega servisa, na koncu pa je bila močnejša Sorana, ki je 2. niz vpisala po tajbrejku, s tem pa po 1 uri in 48 minutah tudi četrtfinale. Polona je bila najbližje do sedaj tekmici iz Bukarešte, na morebitno zmago proti njej pa bo morala počakati na naslednjo priložnost.

2. krog je Hercogovi prinesel 3,400 USD in 30 točk.