Hercogova z zmago začela kvalifikacije Eastbourna

18.06.2016
EASTBOURNE, V.B. - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je z zmago odprla kvalifikacije na močnem travnatem WTA turnirju v Eastbournu.

25-letna Polona Hercog ima zadnjo pripravo na sloviti Wimbledon, kjer bo kot edina Slovenka zaigrala med posameznicami. V Eastbournu je morala v kvalifikacije, začela pa jih je z zmago.

Hercogova, 86. igralka sveta, je v 1. krogu kvalifikacij s 7-6(2), 6-4 izločila Turkinjo Caglo Buyukakcay, 76. na WTA lestvici.

Uvodni niz je bil v Devonshire Parku odločen v podaljšani, 13. igri. Pred tem sta obe prišli do dveh brejkov, Polona je bila boljša na prvi začetni udarec, 26-letna tekmica pa na drugega. Tajbrejk je pripadel Štajerki s 7/2. V 2. nizu je Polona zaigrala še bolje in Turkinjo strla po 1 uri in 53 minutah.

V 2. krogu kvalifikacij, ki so hkrati tudi odločilne za vstop v glavni del travnatega tekmovanja, se bo Hercogova merila s 26-letno Mario Sanchez. Na papirju bo naša tenisačica močno favorizirana, saj se Američanka nahaja na 272. mestu WTA lestvice, višje od 107. mesta pa v karieri ni pogledala.