Hewitt razkril načrte za upokojitev, Rafter odstopil s položaja

29.01.2015
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Nekdanji prvi igralec sveta Lleyton Hewitt je izdal, da bo po OP Avstralije leta 2016 najverjetneje odšel v teniški pokoj.

Lleyton Hewitt je na tiskovni konferenci v domačem Melbournu obelodanil svoje načrte za upokojitev. Zmagovalec dveh turnirjev za Grand Slam namerava prihodnje leto zaigrati na OP Avstralije, nato pa naj bi prevzel vodenje avstralske teniške reprezentance, ki jo je zapustil Pat Rafter. ''Dolgo sem razmišljal o tem. Naslednje leto nameravam zaigrati v Avstraliji, nato pa bom najverjetneje končal kariero,'' je povedal 33-letnik.

Hewitt naj bi po koncu športne poti prevzel vodenje reprezentance za Davisov pokal, ki ga Avstralija, sicer ena najuspešnejših teniških velesil z 28 zmagami in 19 finalnimi nastopi, ni osvojila vse od leta 2003. ''Trdo smo delali, da se imamo priložnost uvrstiti v Svetovno skupino. Mislim, da imajo fantje več možnosti, več globine,'' je dejal Hewitt.

Rafter določil prioritete

Pat Rafter je bil zaradi vidnejše vloge v avstralski krovni organizaciji Tennis Australia primoran odstopiti z mesta selektorja, kjer ga bo začasno nasledil Wally Masur. Po predvidevanjih naj bi Masur čez približno leto dni posle predal Hewittu. ''Januarja sem se več ukvarjal z novo službo in na turnirju v Brisbanu sem ugotovil, da je zares veliko dela. Ne morem opravljati obeh vlog,'' je pojasnil Rafter.

Dvakratni YE#1

Hewitt je nekdanja številka ena svetovnega tenisa in zmagovalec dveh turnirjev za Grand Slam. Skupno je osvojil 30 turnirjev in dvakrat leto končal na prvem mestu lestvice ATP (2001, 2002). Avstralski šampion je imel v zadnjih letih veliko težav s poškodbami, med drugim je prestal več operacij kolka, in se trenutno nahaja na 87. mestu lestvice. Na letošnjem OP Avstralije je navkljub bučni podpori s tribun v drugem krogu moral priznati premoč Benjaminu Beckerju.

pripravil: Ž. J.