Jakupovičeva izpadla v 1. krogu Monterreya

03.04.2018
MONTERREY, MEHIKA - Slovenska teniška igralka Dalila Jakupovič je po osmih zmagah doživela poraz v 1. krogu WTA turnirja v Monterreyu.

Dalila Jakupovič (144. na WTA) je v Monterreyu začela v kvalifikacijah in tam vpisala tri zmage, ki so jo pripeljale v glavni del. Pred tem je še osvojila močan ITF turnir v Canberri, a v 1. krogu mehiškega WTA turnirja se je njena pot končala. Niz zmag ji je preprečila Stefanie Voegele iz Švice, Jeseničanko je premagala z rezultatom 6-3, 6-4.

28-letna Voegelejeva, trenutno 124. igralka sveta, pred petimi leti pa že 42. na WTA lestvici, je slavila po kratkih 65 minutah igre, v katerih je trikrat vzela servis Dalili, sama pa v tem elementu klonila enkrat. Švicarka je bila ravno toliko boljša od leto mlajše slovenske teniške igralke, da je brez težav dobila oba niza in se prebila v osmino finala.

Jakupovičeva je v Monterreyu zaslužila malo manj kot 2,000 USD, na lestvico pa bo vpisala 19 točk. Toliko so ji prinesle tri kvalifikacijske zmage na trdi podlagi.