Jakupovičeva po sedmih porazih zmagala v 1. krogu latvijskega WTA turnirja

22.07.2019
JURMALA, LATVIJA - Slovenska teniška igralka je prekinila črn niz, niz sedmih zaporednih porazov.

28-letna Dalila Jakupovič (147. na WTA) je na inavguralnem WTA turnirju v Latviji prekinila serijo porazov. Ja, čas je bil, da Jeseničanka potegne črto čez negativni niz, zmaga v 1. krogu Jurmale je verjetno lepo olajšanje.

V uvodnem krogu peščenega turnirja je Jakupovičeva igrala s 26-letno Ano Bogdan (126. na WTA) in jo premagala s 6-3, 7-6(5).

Dalila se je danes soočila z negativnim trendom, za dodatek je izgubila edini medsebojni obračun z Romunko leta 2011 na ITF turnirju v Carigradu. Vse to je ni zmotilo, da ne bi slavila po 1 uri in 37 minutah. V 1. nizu je prišla do dveh brejkov, dovolj za vodstvo, v drugem pa smo videli serijo odvzemov začetnega udarca. Obe sta bili uspešni/neuspešni po trikrat, odločalo pa se je v podaljšani igri, ki jo je s 7/5 dobila slovenska tenisačica. Število osvojenih točk je bilo močno na strani Dalile, 80:65.

V kolikor ne bo presenečenja čaka Jakupovičevo v 2. krogu najtežja naloga na turnirju, saj se lahko pomeri z domačinko in 1. nosilko Anastasjo Sevasovo, a 11. igralka sveta mora najprej čez 128. na WTA lestvici Varvaro Flink iz Rusije.