James Blake: ''To je moja največja zmaga v zadnjih treh letih''

20.10.2011
Na teniškem ATP turnirju v Stockholmu, si je Juan Martin del Potro privoščil poraz v 2. krogu, v Moskvi pa je branilec naslova Viktor Troicki že v četrtfinalu.

STOCKHOLM, ŠVEDSKA - Američan James Blake je vsekakor prišel do največje zmage v letu 2011, ko je v 2. krogu ATP turnirja serije 250 v Stockholmu presenetil Južnoameričana Juana Martina del Potra.

''To je moja največja zmaga v zadnjih treh letih'', je povedal Blake takoj po dobljenem dvoboju z Argentincem, ki je odšel na njegov račun z rezultatom 6-4, 6-4. ''Odigral sem tenis, ki sem ga že pozabil...in na to sem zelo ponosen''. Američan je dobil kar 78% točk na svoj servis v 1 uri in 27 minutah ter s tem prekinil dvakratni zaporedni poraz z Del Potrom. 31-letni Blake je zabeležil svojo prvo zmago nad Top 20 tenisačem sveta v letošnji sezoni.

5. nosilec Kevin Anderson se je po zmagi nad Tommyem Haasom uvrstil v sedmi četrtfinale sezone, 6. noslec Miloš Raonić pa je med osem odšel po zmagi nad Philippom Petzschnerjem. Za Kanadčana je to peti četrtfinale leta, Nemcu pa se je maščeval za poraz v Halleju.

Miloš Raonić je bil v 1. krogu boljši od P.Petzschnerja

Odigrani so bili še trije dvoboji uvodnega kroga. Avstralec Bernard Tomić je v 3. nizu postavil stvari na svoje mesto potem, ko je izgubil drugi del z Estoncem Zoppom, Bolgar Grigor Dimitrov pa je izločil Ryana Sweetinga.

Viktor Troicki, branilec naslova v Moskvi, je v četrtfinalu porazil Pereja Ribo

MOSKVA, RUSIJA - Na ATP turnirju serije 250 z nagradnim skladom nekaj čez 700,000 USD v Moskvi, smo dobili prve štiri četrtfinaliste. Branilec naslova Viktor Troicki je s 6-4, 6-4 odpravil Pereja Ribo iz Španije, Nikolaj Davidenko pa je dobil domači nacionalni obračun s Teimurašem Gabašvilijem. Alex Bogomolov je bil boljši od Mihaila Kukuškina, Nemec Michael Berrer pa zaključuje prvo četverico četrtfinalistov po zmagi nad 8. nosilcem Andreasom Seppijem.

Zadnji dvoboj 1. kroga letošnjega pokala Kremlin je pripadel Francozu Julienu Benneteauju.