Moskva: Prvi srbski finale v zgodovini tenisa!

22.10.2011
Na ATP turnirju v Moskvi bo lovoriko osvojil srbski tenisač, saj sta Viktor Troicki in Janko Tipsarević pripravila prvi vsesrbski finale v zgodovini, v švedski prestolnici Stockholm, pa se bosta jutri za naslov borila Gael Monfils in Jarkko Nieminen.

MOSKVA, RUSIJA - Viktor Troicki je v prvem polfinalu ATP turnirja serije 250 v Moskvi premagal Jeremya Chardya, Janko Tipsarević pa je bil v drugem boljši od Nikolaja Davidenka.

Pokal Kremlja bo za srbski tenis vpisan z zlatimi črkami, sja je to prvi turnir serije ATP, v katerem sta oba finalista Srba. V nedeljo bosta tako Viktor ali Janko vpisala svojo drugo turnirsko zmago v karieri, v veliki finale Moskve pa sta se uvrstila kot 1. in 2. nosilec. Kaj reči, Srbija je lahko ponosna na svoje teniške igralce.

Oba Srba sta se danes uvrstila v finale zelo suvereno, morda je nekaj malega težav imel le Tipsarević z Davidenkom ob koncu drugega niza. Pri vodstvu Rusa s 5-4 se je izvlekel iz težav pri zaostanku 0:40, dobil igro, v naslednji pa izkoristil edino priložnost za odvzem servisa v drugem delu tekme, kar je bilo dovolj za slavje in srbski finale, ki je bil na vidiku že v Kuala Lumpurju, a je takrat Troickemu spodrsnilo v polfinalu z Marcosom Baghdatisom. No, to soboto Viktor ni prepustil nič naključju. Dobil je Jeremya Chardya, nekoč 31. igralca sveta (sedaj 133.), s 6-4, 6-4. Troicki je v Moskvi tudi branilec naslova, v letošnji sezoni pa mu je to drugi finale po Sydneyu, kjer je izgubil Gillesom Simonom.

Janko Tipsarević bo v ruski prestolnici lovoriko lovil proti rojaku in prijatelju Viktorju Troickemu

Janko Tipsarević ima v svojem žepu eno lovoriko, prav tako kot Troicki, le da je prvi igral pet finalov, drugi pa štiri. Zanimivo, da sta edini njun medsebojni dvoboj odigrala prav na kremlinskem pokalu, ko je leta 2008 v 2. krogu do zmage prišel Troicki.

Kremlin Cup
Datum: 17.10.2011-23.10.2011
Nagradni sklad: $ 725,000

22.10.2011 SF (1) J Tipsarevic defeats (4) N Davydenko 62 75
22.10.2011 SF (2) V Troicki defeats J Chardy 64 64

Gael Monfils bo v finalu Stocholma igral z Jarkkom Nieminenom. Slednji ima v finalih porazno razmerje 1-9

STOCKHOLM, ŠVEDSKA - Na malo več kot pol milijona evrov vrednem ATP turnirju If Stockholm Open se bosta v finalu pomerila Francoz in Finec. Gael Monfils se je kot 1. nosilec uvrstil v finale po nizu zaostanka proti kanadskemu teniškemu bombarderju Milošu Raoniću, Jarkko Nieminen pa je bil po treh nizih boljši od Američana Jamesa Blakeja.

Raonić je proti temnopoltemu Francozu v 2. nizu vodil z brejkom prednosti, ko mu je uspel odvzem v 3. igri, a pri 4-3 se je Monfils vrnil ter nanizal tri igre zapored. V odločilnem delu so bile prve igre v rokah serverjev, Francozu pa je uspel tretji brejk v dvoboju, ki ga je nato obdržal vse do zaključka in je zmagal po 2 urah in 10 minutah. V finalu bo lovil prvi letošnji naslov, a se Finec, ki je dobil polfinale proti Američanu s petimi brejki (5/14) ne bo kar zlahka predal, še posebej zaradi tega, ker je v Stockholmu dvakrat obstal na zadnji stopnički, leta 2001 in 2006. Prav pred petimi leti ga je premagal Blake, kateremu je danes vrnil milo za drago.