Kaja Juvan po dveh zmagah v glavnem delu mastersa v večnem mestu

08.05.2022
RIM, ITALIJA -Kaja Juvan je fantastično opravila s kvalifikacijami na WTA 1000 turnirju v Rimu.

21-letna Kaja Juvan, trenutno 82. igralka s svetovne teniške lestvice, je odlično opravila nalogo v kvalifikacijeh izjemno močnega peščenega mastersa v večnem mestu. Po gladki zmagi v 1. krogu je 11. nosilka v drugem, finalnem obračunu, ki pelje v glavni del, po preobratu izločila Španko.

Kaja je v 1. krogu s 6-2, 6-4 nadigrala domačinko, ki kot 820. na WTA lestvici ni imela večjih možnosti. 19-letna Italijanka je na terenu Fora Italica zdržala 76 minut, Juvanova ji je šestkrat vzela servisno igro, sama jo je oddala trikrat.

Finalni del kvalifikacij je bil težji, saj je Kaji nasproti stala 52. igralka sveta Nuria Parrizas Diaz. 30-letna izkušena igralka iz Pirenejskega polotoka je gladko dobila uvodni niz in ustrašili smo se, da Slovenki ne bo uspelo, a se je zelo dobro uprla grožnji tekmice. Iskala je svoje priložnosti, bila potrpežljiva in če v 1. nizu ni imela niti ene brejk žoge, je v drugem to popravila. V zelo izenačenem nizu, obe sta imeli tri brejk žoge in po dve izkoristili, je uspela ujeti podaljšano igro in v 3. nizu dvignila nivo igre ter premagala nasprotnico z 1-6, 7-6(2) in 6-4. To je bil njun prvi medsebojni obračun.

Nasprotnica v glavnem delu še ni znana, a Juvanova se je pridružila Tamari Zidanšek, ki je tam neposredno.