Kaja Juvan preko vseh ovir do 2. kroga kvalifikacij v Monterreyu

14.03.2021
MONTERREY, MEHIKA - Kaja Juvan je prvopostavljena v kvalifikacijah WTA turnirja serije 250 v Mehiki.

20-letna Kaja Juvan je odpotovala v Monterrey, tretje največje mehiško mesto, kjer je na sporedu WTA turnir 250 na trdi podlagi. Kot 91. igralka sveta je za las zgrešila glavni del in je 1. nosilka kvalifikacij.

Za uvod se je merila z nekoč 35. igralko sveta, 32-letno Belorusinjo Olgo Govorcovo, ki je sdaj na 139. mestu WTA lestvice. Z izkušeno nasprotnico je morala v 'zadušljivi' vročini pri 30'C pokazati vso svojo trdnost, da je na koncu po 2 urah in 1 minuti zmagala s 6-2, 4-6, 6-2.

S kar 19 brejk žogicami se je soočila Ljubljančanka, od tega jih je ubranila 15, da se je rešila zanke tekmice, sama pa je v tem elementu vpisala 50% uspešnost (7/14). Na začetku ni kazalo tako, saj v 1. nizu Belorusinja ob odlični igri Kaje ni imela niti ene brejk žoge, Juvanova pa je dvakrat odvzela servisno igro. Zadela je tudi 4 ase. Govorocova je pritisnila v nadaljevanju in v 2. nizu imela kar 13 brejk priložnosti, od tega je realizirala 3 in izenačila v nizih. V tretjem je Juvanova ustavila vse napade in s tremi brejki opravila z Olgo ter tako dobila prvi medsebojni obračun in 2. krog kvalifikacij, v katerem se bo merila s 164. na WTA lestvici, 29-letno Japonko Kurumi Naro. Le ta je bila že 32. igralka sveta leta 2014, pred štirimi leti pa je tudi zlahka dobila njun prvi medsebojni dvoboj na ITF turnirju v Sužoju. No, v tem času je slovenska teniška asinja napredovala zelo bliskovito in razmerje moči ni niti slučajno takšno kot je bilo leta 2017.

Zmaga Kaje v 2. krogu bi pomenila preboj v glavni del tekmovanja.