Kaja Juvan s porazom v novo sezono!

29.12.2018
Slovenska teniška najstnica je izgubila prvi dvoboj v novi sezoni!

AUCKLAND, NOVA ZELANDIJA - Začela se je teniška sezona 2019 s turnirji, ki so predhodnica prvemu grand slam turnirju v novem letu, ki se bo tradicionalno odvijal v Melbournu. 18-letna Kaja Juvan (178. na WTA) je igrala v kvalifikacijah WTA International turnirja na Novi Zelandiji in izgubila v uvodnem krogu. Sicer je imela nasprotnico po meri, a na koncu ni bila dovolj dobra za zmago. 22-letna Brazilka Beatriz Maia Haddad (185. na WTA) je bila na koncu boljša s 3-6, 6-4, 6-2 v nizih. Slednja je bila lani že 58. igralka sveta.

Dvoboj je trajal uro in pol in je bil dokaj izenačen, pravzaprav sta odigrali kvalitetno tekmo. Slovenka je dobila prvi, Brazilka drugi niz, v odločilnem tretjem nizu je Kaja popustila in izkušenejša nasprotnica je izkoristila priložnosti za zmago. Za preboj v glavni del so potrebne 3 zmage. Tam sta že trenutno najvišje uvrščena Slovenka na WTA lestvici Tamara Zidanšek (79. na WTA) in najboljša Slovenka v zadnjem desetletju, 27-letna Polona Hercog (85. na WTA). Tamara bo v 1. krogu igrala proti 20 letni Slovakinji Viktoriji Kuzmovi (50. na WTA), Poloni bo nasproti stala 3. nosilka, 32-letna Tajvanka Su Vej Hšej (28. na WTA).