Kaja Juvan z zmago odprla nastop na WTA turnirju v Bukarešti

16.07.2019
BUKAREŠTA, ROMUNIJA - 18-letna Kaja Juvan je zmagala v 1. krogu WTA turnirja v Bukarešti.

Po odpovedi Tamare Zidanšek zaradi virusnega obolenja, ki bi se morala v 1. krogu 250,000 USD vrednega WTA turnirja v romunski prestolnici pomeriti s Kajo Juvan, je slednja dobila za tekmico Srbkinjo Jorovičevo. Tudi ta je še pred začetkom tekmovanja odpovedala nastop in najstnica iz Ljubljane, ki je pred kratkim blestela na travnatem grand slamu, na katerem je bila poražena šele s strani kasnejše finalistke S.Williams, je v uvodnem krogu igrala s srečno poraženko Isabello Shinikovo.

Transformacija iz najhitrejše na najpošasnejšo podlago je Kaji odlično uspela. V 1. nizu se je še lovila, ko pa je ujela zalet za nasprotnico ni bilo več pomoči. Kaja je Bolgarko izločila s 5-7, 6-1, 6-1.

Juvanova, 111. na WTA lestvici, je 1. niz oddala potem, ko je trikrat izgubila servisno igro. Še zdaleč, da bi jo 27-letna Shinikova nadigrala, saj je imela slovenska čudežna deklica precej več brejk priložnosti, samo ni jih izkoristila. Bolgarka je dobila niz po zaslugi odličnega izkoristka prvega servisa, nadaljevanje pa je bilo le še igra mačke z mišjo. Kaja je v naslednjih dveh nizih nasprotnici, sicer 232. igralki sveta, prepustila po eno častno igro, Bolgarka je uspela dobiti le 30 točk. Velika razlika, če primerjamo s 1. nizom, ko jih je osvojila 47. Dvoboj na romunskem pesku je trajal 1 uro in 39 minut, od tega večino samo uvodni niz.

V 2. krogu čaka Juvanovo bolj renomirana tekmica. Nastopila bo proti zmagovalki obračuna med 28-letno domačinko Irino Camelio Begu (112. na WTA) in 26-letno Srbkinjo Aleksandro Krunič (101. na WTA).