Kavčič in Rola teden na challengerjih začela z zmago!

29.10.2013
Slovenska tenisača z imenom Blaž, Kavčič in Rola, sta vsak na svojem koncu sveta začela ATP challengerja z zmago v 1. krogu.

CASABLANCA, MAROKO - 23-letni Blaž Rola, ki se ta teden veseli najvišje uvrstitve na ATP lestvici (179.) je v Maroku 5. nosilec, nastope pa je začel  proti domačemu povabljencu Yassinu Idmbareku.

Ptujčan je bil proti  745. igralcu sveta velik favorit, s tem pa se je dobro soočil. 26-letnemu Maročanu ni prepustil nobene možnosti za kakršnokoli presenečenje in zmagal s 6-1, 6-4. Dvoboj je trajal le 63 minut, Rola pa je ob 8 asih trikrat vzel servisno igro nasprotniku, imel pa je 9 brejk priložnosti. Tekmec je ostal pri tej statistiki na ničli, privoščil pa si je  9 dvojnih napak. Kakovostna razlika je  bila pač prevelika in slovenski reprezentant se je prebil v 2. krog, ki ga bo odigral v  sredo ali  četrtek.

Njegov naslednji tekmec bo zmagovalec  dvoboja med Rusom Aleksandrom Rumjancevim (303. na ATP) in Srbom Filipom Krajinovičem (243. na ATP).

Blaž Rola je zlahka opravil z domačim povabljencem v 1. krogu Maroka

SEUL, JUŽNA KOREJA - Po nove točke, ki bi mu zagotovile neposreden nastop v glavnem delu OP Avstralije, pa se je na azijsko turnejo odpravil 26-letni Blaž Kavčič, trenutno drugi slovenski tenisač. Prva postaja je ATP Challenger  v olimpijskem Seulu, za  njim pa je tudi že prva ovira.

Ljubljančan, trenutno 106. igralec sveta, se je v 2. krog  prebil po  točno 1 uri igre, ko je Japonec Šuiči Sekiguči predal pri rezultatu 6-4, 3-0 gledano iz kota  slovenskega tenisača. Kot 3. nosilec je Blaž v 1.  nizu  dvakrat vzel servisni udarec Japoncu, oddal pa  enega, predvsem pa je dobro igral na tekmečev 2. servis. V nadaljevanju je  na trdi podlagi Seula že ob  prvem serviranju Sekigučija imel 5 brejk priložnosti in zadnjo  tudi izkoristil, pri zaostanku 0-3 pa je štiri leta mlajši Japonec, trenutno 270. na ATP lestvici, predal  še pred porazom.

V 2. krogu Kavčiča čaka dvoboj s kvalifikantom Cung-Hua Jangom iz Tajvana, ki na ATP lestvici zaseda 293. mesto.