Kavčič počistil tudi s Tajvancom za četrtfinale challengerja v Seulu!

30.10.2013
SEUL, JUŽNA KOREJA - Blaž Kavčič uspešno igra na ATP challengerju v Južni Koreji, kjer je postavljen za 3. nosilca in enega izmed favoritov za naslov.

Slovenski teniški reprezentant Blaž Kavčič je v 2. krogu 50,000 USD vrednega challengerja v Seulu s 7-5, 6-3 preskočil kvalifikanta Cung-Hua  Janga iz Tajvana.

26-letni Ljubljančan je z  nekajmalega  dela premagal štiri leta mlajšega tekmeca iz Azije, ki  zaseda 293. mesto na ATP  lestvici. Kavčič je skoraj 200 mest višje  (106. na ATP) ter lovi TOP100, z zmago  v četrtfinalu pa bi se tja tudi vrnil.

Tajvanec se je kar dobro upiral Kavčiču, navsezadnje je na terenu zdržal 1 uro in 42 minut. Tesen prvi del je slovenski teniški  as rešil tik pred tajbrejkom, ko je prišel do edinega odvzema servisne igre. Da je bil niz izenačen pove tudi število osvojenih točk, oba sta jih vpisala 37. V 2. nizu je bil Kavčič boljši nasprotnik  ter je zasluženo v četrtfinalu turnirja v olimpijskem mestu Seul, kjer se bo pomeril s Kitajcem Že Žangom. 23-letni igralec iz  Nanjinga je na 272. mestu ATP lestvice, a je bil letos že 148. Gre za neugodnega nasprotnika (lani je na ATP500 turnirju v Pekingu senzacionalno izločil Gasqueta), vendar bi ga Blaž s svojo igro moral ugnati in  se prebiti v polfinale. Pred tremi leti v Karšiju je gladko zmagal Kavčič.