Kočevar-Dešman in Hercogova brez polfinala

06.06.2015
Slovenska tenisača Tom Kočevar-Dešman in Polona Hercog se nista uspela uvrstiti v polfinale.

MARSEILLE, FRANCIJA - Najboljša Slovenka na ženski teniški lestvici WTA Polona Hercog (75) je v petek izgubila četrtfinale peščenega ITF turnirja v Marseillu, ki ima nagradni sklad 'lepih' 100,000 USD.

24-letna tenisačica iz Kamnice pri Mariboru je bila kot 4. nosilka poražena s strani nekoč 29. igralke sveta, sedaj pa 138. na WTA lestvici Katerine Bondarenko. 28-letna Ukrajinka je slavila s 6-1, 6-3. Tekmica je dobro izkoriščala brejk priložnosti, 6/7 (86%).

Kateryna BONDARENKO (UKR) 6-1 6-3 Polona HERCOG (SLO) [4]

KISELJAK, BIH - 24-letni Tom Kočevar-Dešman (507. na ATP) je bil 2. nosilec na 10,000 USD vrednem futuresu na pesku, ki se ta teden igra v Kiseljaku.

Ljubljančan žal ni upravičil vlogo papirnatega favorita v petkovem četrtfinalu proti 21-letnemu Romunu Vladu-Victorju Cornei. Tekmeca je prejšnji teden ugnal na poti do naslova v Brčkem, tokrat mu je 958. tenisač vrnil in zmagal s 4-6, 7-6(3) in 6-4. Kočevar-Dešmanu je prekinil niz sedmih zaporednih zmag, Romun pa se je že šestič letos vrnil in zmagal po nizu zaostanka.

Vlad Victor CORNEA (ROU) 4-6 7-6(3) 6-4 Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [2]