Kohlschreiber senzacionalno šokiral Nadala na travi

15.06.2012
V nemškem Halleju je domačin Philipp Kohlschreiber presenetil 2. igralca sveta in dvakratnega wimbledonskega zmagovalca Rafaela Nadala.

HALLE, NEMČIJA - 1. nosilec travnatega teniškega turnirja Gerry Weber Open Rafael Nadal je izpadel že v četrtfinalu. 26-letni Majorčan, ki je v ponedeljek prišel do rekordne 7. lovorike na Roland Garrosu, je v Halle prišel po sedmih letih, vendar je prišel le čez 2. krog. V četrtfinalu ga je s 6-3, 6-4 šokiral domačin Kohlschreiber.

Petkratni zmagovalec Halleja Roger Federer je kanadskega bombarderja ugnal šele po tajbrejku tretjega niza. To je bil tretji obračun Federerja in Raonića ter tretja zmaga po treh nizih Švicarja.

30-letni Baselčan se je soočil s 25 asi iz loparja Kanadčana, črnogorskega porekla, vendar je bil precej boljši v odstotku izkoristka drugega servisa. Raonić je šele proti koncu tretjega niza dobil točko pri daljših izmenjavah, ki so prej kot po pravilu pripadale Federerju. V zaključku je bil Švicar bolj zbran in je po minuti manj kot dveh urah napredoval v polfinale.

''Že tretjič sva se pomerila v zadnjih treh ali štirih mesecih. Sedaj se že bolje poznava'', je dejal Federer. ''Še vedno težko eden drugemu vzameva servis in občutek me ni varal, ko sem mislil, da bova igrala tajbrejk v tretjem nizu. Želel sem si le, da bi ta šel v mojo korist. Ja, zadovoljen sem z zmago, ni bilo lahko''.

Roger v Halleju lovi šesti naslov, uvrstil pa se je v deveti polfinale iz desetih nastopov v letošnji sezoni. Za mesto v finalu bo moral ugnati Rusa Mihaila Južnija, ki je po treh nizih izločil Čeha Radeka Stepaneka. ''Moral bom igrati bolj taktično kot proti Mayerju. Pripravljen sem. Lani se odigral dober dvoboj proti Mihailu. Imela sva štiri tesne nize, zato bom moral biti zelo pozoren'', je še dodal Švicar.

Senzacijo dneva je pripravil Nemec Philipp Kohlschreiber, ki je v četrtfinalu domov poslal Rafaela Nadala. ''To je super zmaga zame, ena največjih, definitvno. Rafa je najbolj tekmovalen igralec na turneji. Ne mara izgubljati, prav zato mi ta podvig pomeni zelo veliko'', je bil preserečen Kohli, ki ima v Halleju razmerje 22-6. Če bi zmagal turnir bi bil tretji, ki bi mu uspelo ubraniti lovoriko po Jevgeniju Kafelnikovu in Rogerju Federerju in to na 20. obletnico turnirja.

Nemec je tako preknil 13. zaporednih zmag Španca, saj je zmagal tako na mastersu v Rimu kot na Roland Garrosu. Toda to je travnata podlaga, vseeno malo drugačna kot peščena, a prepričani smo lahko, da na Wimbledonu ne bo tako. Majorčan je že dvakrat dvignil lovoriko na sveti travi ter je daleč od oznake, da ne zna igrati na hitri travnati podlagi.

Tommy Haas je z zmago nad Berdychom poskrbel za nemški polfinale

V polfinalu se bo Philipp Kohlschreiber udaril z rojakom Tommyem Haasom, ki je poskrbel za senzacijo številka 2. S turnirja je namreč spravil Tomasa Berdycha, 3. nosilca in zmagovalca Halleja 2007. To je bil obračun dveh nekdanjih zmagovalcev turnirja Gerry Weber, saj je Haas slavil leta 2009, to pa je za Nemca tudi zadnji uspeh v karieri. Nekdanji 2. tenisač sveta je v zadnjem nizu na prvi servis dobil 22 točk od 24 ter pri 6-5 prišel do odločilnega brejka.

Gerry Weber Open
Datum: 11.06.2012-17.06.2012
Podlaga: Trava
Nagradni sklad: € 663,750

15.06.2012 QF  T Haas  defeats (3)  T Berdych  64 36 75
15.06.2012 QF (2)  R Federer  defeats (5)  M Raonic  67(4) 64 76(3)
15.06.2012 QF  M Youzhny  defeats  R Stepanek  64 46 64
15.06.2012 QF (8)  P Kohlschreiber  defeats (1)  R Nadal  63 64

Jen-Sun Lu je pokrbel za izpad 3. nosilca Tipsarevića. Srb je zadnji v vrsti presenetljivih izpadov v Queensu

LONDON, VB - V Queensu so dokončali tekme, ki peljejo v četrtfinale. Nosilci so izpadali kot po tekočem traku, zadnji v vrsti, ki ne bo videl niti četrtfinala, pa je Janko Tipsarević. Tretjepostavljenega Srba je izločil Tajvanec Lu.

V četrtfinalu ne bo prvih petih nosilcev, letošnji Queens pa je očitno turnir presenečenj. Kaj takšnega se na bolj elitnih turnirjih ne dogaja pogosto.

V Londonu so danes prvo opravili z zadnjima obračunoma 3. kroga, poleg Luja pa si je četrtfinale priigral tudi 10. nosilec David Nalbandian. No, Ribič iz Cordobe pa se ni zadovoljil samo s tem, temveč je nato v tekmi za polfinale izločil še Xavierja Malisseja. Po izgubljenem prvem delu je drugega dobil po tajbrejku, tretjega pa po dveh urah (skupno) vknjižil s 6-4.

Emicionalno je vstop v polfinale proslavil 72. tenisač sveta Grigor Dimitrov. ''Bolgarski Federer' je v četrtfinalu ugnal Kevina Andersona s 4-6, 6-4, 6-3. Dvoboj je bil v drugem nizu kar dvakrat prekinjen zaradi dežja. ''Po prvem nizu sem bil 'pečen', a je na srečo začelo deževati. V slačilnici sem imel čas, da sem razumislil kaj moram popraviti. Po vrnitvi sem bil bolj osredotočen in bolje pripravljen na nadaljevanje od njega. Imela sva vzpone in padce toda na koncu šteje rezultat. Ja, solze sreče nisem mogel skriti. Vedno sem si želel uspeh deliti z mojimi prijatelji, s tistimi, ki jih imam rad'', je povedal Dimitrov po dvoboju. Bolgar se bo v polfinalu srečal z Argentincem Nalbandianom.

Drugi polfinale tvorita Hrvat Marin Čilić in Američan Sam Querrey. Medjugorec je kot šesti nosilec proti Tajvancu Luju vodil 6-4, 2-0, nato pa mu je tekmec predal zaradi poškodbe noge. Američan je v četrtfinalu izločil Ivana Dodiga. Dobro je igral na svoj začetni udarec, zmago pa si je tlakoval s hitrim brejkom v 3. nizu. Hrvata je na travnati podlagi premagal drugič