V Halleju nemški finale, v Queensu pa je Tsonga preprečil britanskega!

11.06.2011
V nemškem mestu Halle se bosta letos za lovoriko udarila domača tenisača, obema pa je ime Philipp - Kohlschreiber in Petzschner, medtem ko je na drugem travnatem ATP turnirju tega tedna v londonskem Queensu Jo-Wilfried Tsonga preprečil britanskega.

LONDON, VB - Pojdimo najprej v London, kjer je domačin Andy Murray v polfinalu deklasiral Američana Andya Roddicka, v drugem pa je Francoz Jo-Wilfried Tsonga po dveh nizih ustavil največje presenečnje turnirja Jamesa Warda.

4. igralec sveta Andy Murray bo čez malo več kot teden dni spet prva zvezda Wimbledona, pa ne zaradi tega, ker je največji favorit, ampak zaradi 75 letne suše britanskega tenisa. Ja, prav toliko časa otočani čakajo na zmagovalca turnirjev za grand slam in Škot jim je največje upanje zadnjih nekaj let. Trikrat je že igral v velikem finalu in trikrat izgubil - nazadnje letos na OP Avstralije, ko ga je premagal Novak Djoković.

Turnir v Queensu je za mnoge zadnja priprava pred najbolj prestižnim turnirjem sezone in to velja tudi za današnja polfinalista, Andya iz Velike Britanije in Andya iz ZDA. Trenutno je veliko bolj pripravljen Škot, ki je Teksačana 'stresel' s 6-3, 6-1, za vstop v drugi finale Queensa pa je porabil 59 minut. Murray je leta 2009 že osvojil turnir v Queens Clubu in tisto leto postal prvi Britanec, ki je v tem prelepem okolju slavil po letu 1938.

To je bil 10. dvoboj Murraya z nekdanjim prvim igralcem sveta Roddickom, prvi pa je diktiral tempo tekme vse od začetka, saj mu je že v 2. igri vzel servis igro. 24-letnik, doma iz Dunblana, bo tako jutri poskušal loviti drugi naslov na travnatem Queensu, kaj kmalu pa bi se lahko zgodilo, da bi mu nasproti stal rojak James Ward. No, Jo-Wilfried Tsonga, ki je včeraj izločil prvega igralca sveta Rafaela Nadala, ni dovolil presenečenja.

Prelepo prizorišče teniškega ATP turnirja v Queensu (London), kjer bosta v nedeljskem finalu igrala Andy Murray in Jo-Wilfried Tsonga

Trenutno 19. na svetu je po dveh nizih s 6-3, 7-6 odpravil tekmeca, ki je na turnirju igral s posebnim povabilom organizatorja. James Ward se na lestvici nahaja na 216. mestu, na poti do polfinala pa je izločil kar dva iz trideseterice. Prvo Stanislasa Wawrinko, potem pa še Sama Queereya in verjetno je odveč, da zapišemo, da je bila to najboljša predstava Britanca v karieri, ki pa jo je pred finalom ustavil Francoz.

Tsonga bo jutri proti Murrayu lovil prvi turnirski naslov po skoraj dveh letih. Nazadnje je dvignil lovriko oktobra 2009 v Tokiu, v kolikor pa bi mu jutri uspelo, bi postal prvi francoski zmagovalec Queensa v odprti dobi tenisa. Temnopolti Francoz jutri ne bo imel kaj izgubiti, s tem pa se je po današnjem polfinalnem dvoboju strinjal tudi sam.

AEGON Championships 2011
London, VB
06.06.2011-12.06.2011
Nagradni sklad: $627700
Podlaga: Trava

11.06.2011 SF (2)  A Murray  defeats (3)  A Roddick  63 61
11.06.2011 SF (5)  J Tsonga  defeats  J Ward  63 76(7)

Philipp Kohlschreiber bo jutri drugič igral v finalu Halleja

HALLE, NEMČIJA - Kar ni uspelo Wardu v Londonu, je obema Philippoma v Halleju. Petzschner in Kohlschreiber, dva nemška tenisača, se bosta jutri udarila za naslov na domačem turnirju Gerry Weber Open.

27-leni Kohlschreiber je tudi danes nadaljeval z odlično igro, ki jo je kazal ves teden in s 6-3, 6-3 izločil tretjepostavljenega Gaela Monfilsa. Že v petek je s turnirja spravil branilca naslova Lleytona Hewitta (ta bi lahko izgubil že v 1. krogu, če ne bi nastopa odpovedal Roger Federer), v 2. krogu pa je bil boljši tudi od Aleksandra Dolgopolova. Kohlschreiber je proti Monfilsu danes izkoristil 89% točk na svoj servis in prišel do treh brejkov, s tem pa se je drugič uvrstil v finale Halleja. Leta 2008 je končal kot finalist, saj je zadnje dejanje pripadlo travnatemu kralju Rogerju Federerju.

Mu bo tokrat uspelo? Nasproti bo imel rojaka in soimenjaka Philippa Petzschnerja, ki si je izboril finale preko 2. nosilca Tomasa Berdycha. Čeh je v Halleju visel že v 1. krogu, ko se je soočil z zaključno žogo Rubena Bemelmansa, danes pa je moral zapustiti prizorišče zaradi poraza s 6-7, 6-2, 3-6. S tem je 'poskrbel' za prvi nemški finale v 18-letni zgodovini turnirja in prvega na turnirjih serije ATP po letu 2004, ko sta v finalu Los Angelesa igrala Tommy Haas in Nicolas Kiefer.

71. igralec teniške lestvice ATP Petzschner je danes ubranil kar 8 brejk priložnosti od 12, sam pa izkoristil 3/3 za veliko zmago nad Čehom, ki bo v Wimbledonu branil finale. Petzschner je lani izpadel v polfinalu (izgubil s Federerjem), letos pa bo prvič igral v finalu, kjer bo lovil drugi karierni naslov. Prvega je osvojil pred tremi leti kot kvalifikant na turnirju na Dunaju (dvorana).