Kolarjeva in Majeričeva izgubili v uvodnem krogu kvalifikacij OP ZDA!

20.08.2014
NEW YORK, ZDA - Mladi slovenski teniški igralki Nastji Kolar se je zataknilo že na prvi oviri kvalifikacij zadnjega Grand Slama sezone, nekaj deset minut kasneje pa se je poslovila tudi Tadeja Majerič.

Nastja Kolar je izgubila v 1. krogu kvalifikacij OP ZDA, ki se začenja v ponedeljek. 20-letna Celjanka je v New Yorku nastopila drugič in ponovila rezultat, poraz v 1. krogu kvalifikacij.

Od trenutno 183. igralke sveta je bila danes na terenih Flushing Meadowsa boljša Katerina Vankova. 24-letna Čehinja je kljub  pomanjkanju nastopov na trdi podlagi in debiju uspela slaviti s 7-5, 6-3. Za Nastjo je poraz kar nekoliko razočarajoč, saj je bila od  tekmice višje uvrščena. Čehinja je namreč šele na 237. mestu računalniške lestvice WTA.

Nekaj deset minut kasneje je kovčke iz 'velikega jabolka' spakirala tudi 23-letna Tadeja Majerič (178. na WTA). Mariborčanka je sicer bolje začela svoj nastop na ameriškem betonu, dobila uvodni niz, nato pa zastala in položila orožje z rezultatom 2-6, 6-2, 6-2. Izločila jo je šele 330. igralka sveta Darja Gavrilova, katero je Tadeja lani zlahka premagala.