Letošnji kralj peska in trde podlage Rafa Nadal drugi finalist OP ZDA!

08.09.2013
NEW YORK, ZDA - Španski teniški matador Rafael Nadal se je s strašljivo formo zlahka prebil čez 6 dvobojev na letošnjem Osprtem prvenstvu ZDA in bo v ponedeljkovem finalu izzvla Novaka Djokoviča.

27-letni Rafa Nadal je v polfinalu zadnjega Grand Slama sezone sploh prvič izgubil servisno igro, toda njegov nastop v finale ni bil niti najmanj ogrožen. Francoz Richard Gasquet je moral še enajstič priznati premoč Majorčanu v članski konkurenci in se še vedno lahko tolaži le, da je zmagal na prvenstvu do 14 let. Danes je Rafa slavil s 6-4, 7-6(1), 6-2.

Letos na OP ZDA ni več super sobote, ko sta bila na sporedu oba polfinalna dvoboja v moški konkurenci in ženski finale. Sprememba urnika prinaša nedeljski ženski finale, Novak Djokovič in Rafael Nadal pa se bosta v sanjskem finalu prvega in drugega nosilca za lovoriko spopadla v ponedeljek zvečer po slovenskem času, kar pa je bilo v zadnjih letih že v navadi, saj je slabo vreme vedno krojilo veliki finale.

Ja, Rafa nadaljuje izjemno serijo v letošnjem letu. Kralj peska to sezono sploh ni izgubil na trdi podlagi in ima 21 zmag, res fascinantno s strani Španca. 18 finale Grand Slamov ga uvršča na tretje mesto v zgodovini, izenačil se je s Petom Samprasom, pred njim pa sta le še Roger Federer in Ivan Lendl.

Rafa je OP ZDA osvojil leta 2010, s tem pa kompletiral karierni Grand Slam, naslove z vseh štirih turnirjev sveta. Letos se bo v finalu pomeril z Novakom Djokovičem, ki ima prav tako en naslov, v Flushing Meadowsu je slavil leto kasneje.

Gasquet se danes ni vdal vse do 3. niza. Kljub temu, da je izgubil uvodni del, je v 2. nizu vzel servisno igro Nadalu, pohvalno, saj je bil prvi, ki mu je to uspelo na tem turnirju. V 3. nizu je španski tenisač hitro prešel v vodstvo z brejkom, pri 5-2 pa je Francoz dokončno položil orožje. Izgubil je še eno servisno igro, ko je končal dvoboj z dvema zaporednima dvojnima napakama. 12-kratni zmagovalec Grand Slamov Rafael Nadal se je letos na 13 turnirjih prebil v 12 final, napadal pa bo 10 lovoriko in največjo denarno nagrado v zgodovini tenisa. Kot zmagovalec ameriške serije US Open Series, bi v ponedeljek lahko na bančni račun dobil 3,6 milijona USD.

Čaka nas torej še en epski dvoboj dveh rivalov, ki sta vodilna na teniški lestvici. Novak Djokovič in Rafael Nadal se bosta udarila že 37-ič. Srb je v prvem polfinalu po dramatičnem boju, pravem trilerju, premagal Švicarja Stanislasa Wawrinko.

Richard Gasquet je izgubil tudi 11 medsebojni dvoboj z Nadalom

US Open
Kraj: New York, ZDA
Datum: 26.08.2013 - 08.09.2013
Žreb: S-128 D-64
Nagradni sklad: $ TBD

1-Novak Djokovic (Serbia) beat 9-Stanislas Wawrinka (Swiss) 2-6 7-6(4) 3-6 6-3 6-4
2-Rafael Nadal (Spain) beat 8-Richard Gasquet (France) 6-4 7-6(1) 6-2