Lona ekspres(no) v četrtfinale Barcelone!

27.04.2011
BARCELONA, ŠPANIJA - Prva tenisačica na sončni strani Alp Polona Hercog je četrtfinalistka WTA turnirja serije inetrnational v Barceloni.

20-letna Polona Hercog se je po gladki zmagi nad Hrvatico Mirjano Lučić uvrstila med osem najboljših na 220,000 USD vrednem WTA turnirju v Barceloni. BRAVO POLONA!

Štajerka je 29-letno Lučićevo, trenutno 100. igralko sveta, pospravila v vsega 55 minutah s 6-1, 6-2.

Hercogova je popolnoma prizemljila Mirjano Lučić, ki je bila v 1. krogu boljša od Jekaterine Makarove. Več kot očitno je bil to preblisk Hrvatice, ki v letošnji sezoni ne najde pravih rezultatov, na drugi strani pa se naša najboljša tenisačica pobira iz prav tako ne najbolj blesteče sezone.

Dvoboj prvih igralk sosednjih držav je gladko pripadel Slovenki, ki Hravtici ni pustila dihati. Devet let mlajša in 30 mest višje rangirana Hercogova je začela kot tornado. Po le 14 minutah je povedla 5-0, niz pa končala po 22 minutah. Tudi v drugem tekmica ni imela nikakršnih možnosti. Do 2-2 je še nekako držala rezultat, a bilka se ji je hitro strgala. Niz štirih zaporednih iger v korist Polone je pomenilo tudi konec dvoboja po 55 minutah. Ni kaj, več kot suvereno.

Hrvatica, pred 13 leti že 32. tenisačica sveta in nekoč tudi ena najbolj talentiranih tenisačic sveta, ki tega ni upravičila nikoli, si je dve brejk priložnosti priigrala v samem zaključku obračuna, pa še ti dve je Polona 'grdo' zatrla. 60 osvojenih točk proti 37 pove vse o poteku tekme, na kateri je bila prav vsa statistika na strani Hercogove.

Nastop v četrtfinalu prinaša 5,625 USD in 70 točk, kar bo Polono v ponedeljek spet pripeljalo višje od 70. mesta.

Katera bo nasprotnica v četrtfinalu? Španka Laura Pous-Tio (85.). S 26-letno Španko je Polona igrala pred kratkim v Marbelli, ko je naša igralka ujela le tri igre. Vsekakor ima Polona več kot dovolj razlogov za maščevanje.