Polona Hercog v Barceloni predala po prvem nizu; V Kopenhagnu v četrtfinalu Martićeva in Barthelova

11.04.2012
BARCELONA, ŠPANIJA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog se po predaji poslavlja po uvodnem krogu Barcelone.

Polona Hercog je v 1. krogu WTA turnirja na peščeni podlagi (220,000 USD), ki se igra v katalonski prestolnici Barcelona, predala po izgubjenem prvem nizu (4-6).

Po začetni nervozi in štirih brejkih na obeh straneh, je dokončni udarec v 1. nizu Romunki Sorani Cirstei uspel v 10. igri, pred tem pa je Hercogova zapravila dve priložnosti za brejk in vodstvo. 5-4. Po koncu prvega dela je Mariborčanka predala (slabost).

Polona je v Barcelono pripotovala po izjemno uspešnem tednu, ko je v Charlestonu prvič nastopila med štirimi najboljšimi na turnirju serije Premier.

To je bil tudi še edini preostali obačun uvodnega kroga

V četrtfinalu pa so se danes znašle tri tenisačice. Romunka Simona Halep je potrebovala le 64 minut za zmago nad Roberto Vinci. Slednja je v Barceloni vedno zelo uspešno nastopala, saj ima razmerje 15-2. Ja, Italijanka na nobenem drugem turnirju ni zmagala več kot desetkrat, v Barceloni pa je pokal dvignila kar dvakrat, leta 2009 in lani. Domačinka Carla Suarez-Navarro, dvakratna četrtfnalistka grand slamov, je potrebovala le pet minut več od Romunke, da je izločila Čehinjo Petro Četkovsko medtem, ko je Sara Errani, zmagovalka portoroškega turnirja 2008 srečni poraženki Estrelli Cabezi-Candeli oddala le dve igri v drugem nizu.

Jelena Janković je v Kopenhagnu 3. nosilka

KOPENHAGEN, DANSKA - Na WTA turnirju serije International (220,000 USD) v Kopenhagnu so končali s 1. krogom, dve igralki pa sta že prišli tudi v četrtfinale.

1. krog sta igrali dve srbski tenisačici in obe zabeležili zmago. 3. nosilka Jelena Janković je s težavo, a vendarle premagala mlado Britanko Lauro Robson s 6-4, 7-6, Bojana Jovanovski pa je po nizu slabih rezultatov prišla v 2. krog Kopenhagna po zmagi nad Stefanie Voegele iz Švice.

Na trdi podlagi danskega turnirja pa sta vstop med osem najboljših v sredo vknjižili Nemka Mona Barthel in Hrvatica Petra Martić. Prva je s 6-3, 6-2 premagala Alberto Brianti, druga pa skoraj z identičnim rezultatom neznano Johanno Konto iz Avstralije, ki si je glavni del priborila preko kvalifikacij.