Madrid: Federer blizu, a tokrat ni zmogel prekiniti Nadalovega niza na pesku!

07.05.2011
MADRID, ŠPANIJA - Peščeni kralj Rafael Nadal se ni dal presenetiti večnemu rivalu Rogerju Federerju, čeprav je slednji nudil močan odpor ter mu odškrtnil niz. V polfinalu Madrida je sanjski dvoboj dobil Rafa s 5-7, 6-1 in 6-3.

Leta 2007 v Hamburgu je Švicar prekinil niz 81 zmag na pesku večnemu rivalu, leta 2009 v Madridu pa 33, a danes je po dobljenem prvem nizu na koncu le klonil proti najboljšemu peščenemu tenisaču vseh časov, ki je z zmago 5-7, 6-1, 6-3 prišel v veliki finale mastersa v španski prestolnici ter niz zmag na pesku povečal na 37.

Zgoraj omenjeni zmagi sta tudi edini, ki jih je Federer dobil proti Nadalu na peščeni podlagi v 13. medsebojnih dvobojih, današnjo tekmo pa je zaznamoval atomski tenis iz obeh strani in polfinale lahko označimo za sanjsko. Nadal se bo v jutrišnjem nedeljskem finalu pomeril z zmagovalcem drugega polfinala med Novakom Djokovićem in Thomazem Belluccijem.

Po dveh zaporednih finalih (po ena zmaga za oba), sta se Rafa in Roger v Madridu prvič srečala v polfinalu. Prvi niz je pripadel Federerju, čeprav začetek ni kazal takšnega epiloga, saj je Nadal s prvim brejkom (1. igra) povedel 3-1 in se je zdelo, da vodilni tenisač sveta ne bo imel težav. No, Federer se je vrnil z ribrejkom in proti koncu še enkrat odvzel servis Špancu ter povedel v nizih.

Kdo ve, kako bi se tekma v Caja Magici odvijala, če ne bi sodnik v 1. igri drugega niza napravil veliko napako v korist Nadala. Federer je zadel nasprotnikovo polje, a je sodnik dosodil avt ter prisodil točko Špancu, ki je z  brejkom povedel 1-0. Švicar je sicer odšel v razpravo s sodnikom, toda nič ni pomagalo. Vidno 'užaljen' Federer je nadaljeval z obračunom toda v tistem trenutku je vajeti v roke prevzel Nadal, ki je svojemu največjemu rivalu do konca niza prepustil le eno igro.

V 3. nizu je imel 29-letni Baselčan žogo za brejk in vodstvo 2-0, kasneje pa še za zmanjšanje na 4-5, a mu ni uspelo. Razigrani Majorčan je ujel vse kar se je dalo in roko na srce odlično odigral vse do konca in na veliko veselje domačih gledalcev prišel do končnega slavja po 2 urah in 36 minutah brutalnega tenisa. Ja, peščeni kralj ostaja neporažen in nedotakljiv na svojem terenu in samo potrjuje svoj naziv. S to zmago tudi uspešno brani točke iz lanskega leta, ko je dobil vse tri peščene masterse in Roland Garros.

Največja rivala v zadnjem desetletju sta moči pomerila že 24. Nadal je prišel do 16. zmage in bo jutri igral v velikem finalu Madrida 2011

Za oba je bil to že 24. medsebojni dvoboj, Španec pa je svoje vodstvo še povečal na 16-8. Oba sta v Madridu slavila že dvakrat. Zanimivo, da imata po eno zmago s peščene podlage in po eno iz trde, saj se je turnir Mutua Madrilena Open pred letom 2009 igral v jesenskem času v dvorani.