Marin Čilič ponovno v finalu Umaga!

15.07.2012
Znani so vsi finalisti ATP in WTA turnirjev tega tedna.

ATP Umag

V prvem polfinalnem dvoboju ATP turnirja v Umagu, je v španskem obračunu Marcel Granollers premagal rojaka Fernanda Verdasca s 6:2, 6:7(3), 6:1 v nizih.  V 1. nizu je Marcel izkoriščal napake Fernanda in hitro povedel z 1:0. Fernando se je prebudil v 2. nizu in povedel s 5:3, a se je Marcel vrnil ter izsilil podaljšano igro. Granollers je povedel s 3:2, a je Fernando dobil naslednjih 5 točk in izenačil na 1:1 v nizih. Verdasco je 3. niz začel z brejkom to pa je bilo tudi vse z njegove strani, saj je Granollers osvojil vse igre do konca in se uvrstil v finale.

V drugem polfinalnem obračunu smo gledali ponovitev lanskega finala, a tokrat se je Hrvat Marin Čilič oddolžil za lanski poraz in v 2 nizih ugnal neugodnega Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova s 7:5, 6:2 v nizih.  Ukrajinec je silovito začel 1. niz in povedel s 3:1. Hrvat je nato izničil prednost ter povedel s 4:3. To ni zmedlo Aleksandra, ki mu je pri 4:4 uspel brejk in je imel servis za osvojitev 1. niza. To prednost je zapravil in Marin je v 12. igri naredi še en brejk ter povedel z 1:0 v nizih. Maratonska 1. igra drugega niza je nekako odločila potek v 2. nizu, saj je Ukrajinec po izgubljeni igri začel delati preveč nevsiljenih napak in Hrvat se je veselil ponovne uvrstitve v finale. Ali mu bo tokrat uspelo dvigniti zmagovalni pokal?

ATP Vegeta Croatia Open Umag
Datum: 09.07.2012-15.07.2012
Nagradni sklad: € 358,425

14.07.2012 SF (4) M Granollers defeats (1) F Verdasco 62 67(5) 61
14.07.2012 SF (2) M Cilic defeats (3) A Dolgopolov 75 62

ATP Stuttgart

Srb Janko Tipsarevič in Argentinec Juan Monaco sta finalista ATP turnirja v Stuttgartu.

Janko Tipsarevič je premagal Brazilca Thomaza Beluccija s 6:4, 2:6, 6:4 in se uvrstil v svoj prvi ATP finale na peščeni podlagi. To je bila 35. zmaga Srba v 49. dvobojih letos.

Drugi dvoboj je trajal skoraj 3 ure, Argentinec Juan Monaco pa je v 3 nizih premagal Španca Guillerma Garcia Lopeza s 6:3, 3:6, 7:5.

To je bila že 4. zaporedna zmaga Argentinca proti Špancu!

MercedesCup

14.07.2012 SF (1) J Tipsarevic defeats T Bellucci 64 26 64
14.07.2012 SF (2) J Monaco defeats G Garcia-Lopez 63 36 75

ATP Bastad

V finale ATP turnirja v Bastadu sta se uvrstila prva nosilca, Španec David Ferrer in njegov rojak Nicolas Almagro.

1. nosilec David Ferrer je v 2 nizih ugnal Bolgara Grigorja Dimitrova s 6:3, 7:5 in prišel do 50. zmage letos (9 porazov). 30-letnik bo danes v svojem 31. finalu ATP turnirjev (15:15) poskušal drugič (2007) dvigniti zmagovalni pokal v Bastadu. Dvoboj je trajal uro in pol, Bolgar pa je po Queensu še drugič prišel do polfinala!

2. nosilec Nicolas Almagro je na Švedskem zmagal leta 2010 in bil finalist leta 2007. V polfinalu je za zmago proti Čehu Janu Hajeku s 6:4, 6:3 v nizih potreboval le dobro uro. To bo zanj 18 finale na ATP turnirjih v karieri (12:5). Proti Ferreru je do sedaj igral 10 x in vsakič izgubil. Nicolas meni, da je v dobri formi in upa na zmago v finalu!

SkiStar Swedish Open

14.07.2012 SF (2) N Almagro defeats J Hajek 64 63
14.07.2012 SF (1) D Ferrer defeats (6) G Dimitrov 63 75

ATP Newport

Na zadnjem letošnjem ATP turnirju na travi, se bosta v finalu pomerila branilec naslova Američan John Isner in Avstralec Lleyton Hewitt.

Prvi nosilec John Isner je brez večjih težav premagal rojaka Ryana Harrisona s 7:6(4), 6:3 v nizih. John je dominiral s servisom, saj se v 86 minutah igre ni soočil z brejk priložnostjo nasprotnika. V Newportu bo poskušal priti do 1. lovorike letos.

Teniški veteran Lleyton Hewitt se je po 2 letih uvrstil v svoj prvi finale na ATP turneji. V polfinalu je v 3 nizih s 6:4, 5:7, 6:2 premagal domačina Rajeva Rama, ki je v 1. krogu izločil našega Grega Žemljo. Avstralec je tako izenačil njuno medsebojno razmerje zmag in porazov na 1:1. 31-letnik bo lovil svojo 29 lovoriko, v finalih na travi pa je zaenkrat 100%, saj je dobil vseh 7. Nazadnje je v finalu Halleja leta 2010 premagal velikega Švicarja Rogerja Federeja!

Campbell’s Hall of Fame Tennis Championships
Podlaga: Trava
Nagradni sklad: $ 398,250

14.07.2012 SF (1) J Isner defeats (6) R Harrison 76(4) 63
14.07.2012 SF L Hewitt defeats R Ram 64 57 62

WTA Palermo

V finalu WTA turnirja v Palermu sta se uvrstili 8. nosilka, Čehinja Barbora Zahlavova Strycova in 1. nosilka Italijanka Sara Errani!

Mlada Britanka Laura Robson je zaključila svoj sanjski turnir v polfinalu. Postala je šele 2. Britanka s takšnim dosežkom od leta 1992, ob Anni Keothavong (7x). Po 1. nizu je celo kazalo, da bo prva Britanka po letu 1990 (Jo Durie), ki bo igrala v finalu WTA turnirja, saj je povedla s 6:2 in se v 2. nizu držala do 5:5, nato pa je Čehinja dobila 7 točk zapored in v 3. nizu dokončala delo. Na koncu je bilo 2:6, 7:5, 6:2!

Tudi v 2. dvoboju je na začetku kazalo na presenečenje. Romunka Irina Camelia Begu je povedla s 3:1 v 1. nizu potem pa je sledil tornado Italijanke, ki je dobila 11 od 13 iger in na koncu zanesljivo zmagala s 6:4, 6:1 v nizih. Sara je tukaj zmagala že leta 2008 in je v finalu favoritinja, saj Čehinji veliko bolj ležijo trde podlage!

WTA Stanford

Prvič po letu 2009 bomo videli finale dveh Američank na turnirjih serije WTA. Za naslov se bosta potegovali 1. nosilka Serena Williams in srečna poraženka Coco Vandeweghe!

Coco Vandeweghe je v prvem polfinalu premagala Belgijko Yanino Wickmayer s 6:2, 3:6, 6:2 v nizih. Zelo dobro ji je šel 1. servis, na katerega je dobila 86% točk. Izgubila je samo 1 servis, nasprotnici pa je odvzela 4. 20-letna Coco (120.) je bila presrečna s svojo prvo uvrstitvijo v finale WTA turnirja! Postala je prva srečna poraženka kvalifikacij, ki je prišla do finala glavnega dela WTA turnirjev, po Melindi Czink v Canberri leta 2005. Z novimi točkami se bo prebila med TOP 100 in si zagotovila neposredni nastop na OP ZDA!

1. nosilka Serena Williams še kar nadaljuje z zmagami po osvojenemu grand slam turnirju v Wimbledonu. Za zmago proti 9. nosilki, Romunki Sorani Cirsteji s 6:1, 6:2 je potrebovala 60 minut. Serena je z agresivno igro dosegla 14 winnerjev in naredila 14 nevsiljenih napak, Romunka pa je ob 10 winnerjih storila kar 32 nevsiljenih napak. Serena ni bila zadovoljna z igro, a upa, da bo ubranila lanski naslov in točke. Serena je dobila 27 od zadnjih 28 dvobojev v letošnji sezoni, v finalu pa bo lovila svojo 43 lovoriko. Če ji bo uspelo se bo izenačila s sestro Venus na 1. mestu med aktivnimi igralkami.