Nadal šele ob treh zjutraj v polfinale Ria, Stahovski izločil Wawrinko v Marseillu

21.02.2015
Vsi trije teniški ATP turnirji se počasi bližaju vrhuncu. Favoriti ostajajo v žrebu le na peščenem turnirju v Riu, kjer se znata za lovoriko udariti Španca Rafael Nadal in David Ferrer.

RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - Na 1,5 milijona USD vrednem turnirju ATP serije 500 Rafa Nadal ohranja perfektno statistiko.

V četrtfinalu je prvopostavljeni Španec izgubil uvodni niz, na koncu pa vendarle premagal Pabla Cuevasa. Obračun se je končal šele ob treh zjutraj z rezultatom 4-6, 7-5, 6-0. Ja, 29-letni Urugvajec se je izkazal za trdoživega nasprotnika in ni zastonj prejšnji teden dvignil lovoriko v Sao Paulu. Držal se je do 5-5 v 2. nizu, naslednjih osem iger pa je pripadlo peščenemu kralju.

Nadal in Cuevas sta končala tekmo ob 3.18, le sedem minut prej, kot se je končal najkasnejše dokončan obračun na ATP turneji leta 2006 na OP Japonske. Takrat sta benjamin Becker in Jiri Novak zapustila teren ob 3.25 po lokalnem času.

''Bil je zelo kompliciran dvoboj. Igral sem proti Cuevasu, ki je prejšnji teden osvojil Sao Paulo in je bil zelo samozavesten. Na srečo sem se v 2. nizu veliko bolje počutil, kljub temu, da sem šele proti koncu prišel do brejka. Za mano je zelo pomembna zmaga in polfinale. Odličen rezultat, ki prinaša točke, samozavest in priložnost za jutrišnjo tekmo. Upam, da se bom dobro regeneriral'', je povedal Nadal, ki ga čaka polfinale s Fabiem Fogninijem. Italijan je po velikem, maratonskem boju izločil Federica Delbonisa. Na terenu sta bila 3 ure in 12 minut, rezultat pa je bil  6-4, 6-7(10), 7-6(9) za Fogninija, ki je pred kratkim na OP Avstralije osvojil naslov v dvojicah.

V drugem polfinalu se bosta srečala 2. nosilec David Ferrer in Avstrijec Andreas Haider-Maurer. Tudi ta dva četrtfinalna zmagovalca sta potrebovala tri nize, da sta se prebila med najboljše štiri.

Ferrer je s 6-3, 4-6, 6-2 izločil Juana Monaca in s tem izenačil medsebojno razmerje na 4-4, Avstrijec pa je ustavil domačina Joaa Souzo s 7-6(4), 1-6, 6-4

Rio Open presented by Claro
Kategorija: ATP World Tour 500
Datum: 16.02.2015 - 22.02.2015
Nagradni sklad: $1,548,755

2-David Ferrer (Spain) beat Juan Monaco (Argentina) 6-3 4-6 6-2
1-Rafa Nadal (Spain) beat 6-Pablo Cuevas (Uruguay) 4-6 7-5 6-0
4-Fabio Fognini (Italy) beat Federico Delbonis (Argentina) 6-4 6-7(10) 7-6(9)
Andreas Haider-Maurer (Austria) beat Joao Souza (Brazil) 7-6(4) 1-6 6-4

Gilles Simon je v polfinalu domačega ATP turnirja v marseillu

MARSEILLE, FRANCIJA - V Marseillu so znani polfinalisti. Med štirimi najboljšimi na dvoranskem ATP turnirju sta tudi dva domačina, ki bosta poskušila osrečiti organizatorje in gledalce, za največjo senzacijo pa je poskrbel Sergej Stahovski, ki je šokiral 2. nosilca Stana Wawrinko.

Gilles Simon (zmagovalec Marseilla 2007) je bil v nacionalnem obračunu četrtfinala s 7-5, 7-6(6) boljši od Jeremya Chardya, sedmopostavljeni Gael Monfils pa je ustavil nalet Simoneja Bolellija (6-4, 6-4).

Prvo ime petkovega dne in četrtfinalnih nastopov pa je Ukrajinec Sergej Stahovski. V prvi letošnji polfinale je prišel po senzacionalni zmagi nad Stanom Wawrinko s 6-4, 3-6, 6-4. Vpisal je prvo zmago nad TOP10 igralcem sveta po še bolj neverjetnem uspehu leta 2013 na Wimbledonu, kjer je domov poslal večkratnega prvaka Rogerja Federerja.

''Fabrice Santoro mi je naredil plan, vendar je bilo zelo težko, ker Stan vseskozi pritiska nate'', je dejal Stahovski, ki je ubranil 4 od 5 brejk priložnosti Švicarja v malo manj kot dveh urah igre. ''Uf, danes sem bil pa res počasen. Nisem bil aktiven, še posebej v 1. nizu, tekmec pa je bil odličen. Prisilil me je, da sem pokazal vse za preobrnitev, a mi ni uspelo'', pa je po porazu povedal Stan.

Zadnji četrtfinalist je Španec Roberto Bautista. Po dveh nizih (7-6(7), 6-3) je prekinil nastope mlademu avstrijskemu tenisaču Dominicu Thiemu, ki velja za bodočo zvezdo ATP Toura.

Open 13
Nagradni sklad: € 632,840

5-Gilles Simon (France) beat Jeremy Chardy (France) 7-5 7-6(6)
Sergiy Stakhovsky (Ukraine) beat 2-Stanislas Wawrinka (Switzerland) 6-4 3-6 6-4
7-Gael Monfils (France) beat Simone Bolelli (Italy) 6-4 6-4
4-Roberto Bautista (Spain) beat Dominic Thiem (Austria) 7-6(7) 6-3

Bernard Tomic je zlahka prišel v polfinale Delray Beacha

DELRAY BEACH, ZDA - Na ameriškem ATP turnirju na Floridi, edino domače upanje ostaja Donald Young.

Young, 56. igralec sveta, je v četrtfinalu uspel izločiti 3. nosilca Aleksandra Dolgopolova s 2-6, 6-3, 6-4. V Delray Beachu se je včeraj zelo ohladilo, kar je kar malo neverjetno za ta čas, Američan pa je ohladil tudi Ukrajinca. ''Mislim, da sem danes prikazal borbeno igro. Nisem začel najbolje, kasneje pa sem se ogrel in obrnil vse skupaj v moj prid'', je bil vesel Young, ki bo igral v petem kariernem polfinalu na ATP turneji.

Avstralec Bernard Tomic je v četrtfinalu gladko počistil z 19-letnim japonskim kvalifikantom Nišijoko, visokorasli Hrvat Ivo Karlovič pa je za polfinale izločil Američana Steva Johnsona. Med štirimi najboljšimi je tudi Francoz Adrian Mannarino. Sedaj je še korak bližje do morebitnega prvenca, ki ne bil presenečenje ob takšni igri, ki jo kaže. Včeraj je Mannarino s 3-6, 6-1, 6-1 ugnal Tajvanca Jen-Hsun Luja.