Največji uspeh Tadeje Majerič v karieri - četrtfinale WTA-ja v Bakuju!

25.07.2013
BAKU, AZERBAJDŽAN - Tadeja Majerič fantastično nastopa na WTA turnirju v Bakuju, kjer se je prvič v karieri prebila med osem najboljših.

22-letna Tadeja Majerič (126. na WTA) je prvič v karieri zaigrala v osmini finala WTA turnirjev, ta uspeh pa še nadgradila z vstopom med osem najboljših. Danes je s 7-6(5), 6-3 premagala kvalifikantko Terezo Martincovo in tako dobila prvi medsebojni dvoboj za uspeh kariere. Čestitke Tadeja!

Mariborčanka je že v 1. krogu kar malo senzacionalno premagala petopostavljeno Pliskovo, kot se za odlične tenisačice spodobi, pa v naslednjem ni klonila pritisku prvega igranja osmine finala. 18-letno Martincovo, ki je bolje začela dvoboj, je počasi lomila in kljub nekaterim napakam uspešno pripeljala dvoboj do zmage in super četrtfinala.

Martincova, ta teden 389. igralka sveta, je v uvodnem nizu povedla 5-1 in imela servis za zmago v 1. nizu. Vse skupaj ni zmedlo Tadeje. Izničila je dva brejka zaostanka, pri 3-5 ubranila dve žogici za niz nasprotnici, v 12. igri še dve, sama pa v tajbrejku izkoristila drugo.

V drugem delu je slovenska tenisačica imela dvakrat prednost brejka (2-0, 3-1), pa nato zlahka izgubila vodstvo na svojem začetnem udarcu. Izjemno pomembna je bila 8. igra pri vodstvu Majeričeve 4-3. Martincova je bila na servisni črti, soočila se je z dvema vezanima brejk žogama, ki jih je ubranila, v malem trilerju izenačenj pa je Štajerka izšla kot zmagovalka igre, nato pa, sicer zelo težko a vendarle (Čehinja je imela 3 žogice za vrnitev v niz in dvoboj) dokončala delo na svojem začetnem udarcu po najdaljši igri tekme ter 2 urah in 12 minutah.

V prvem četrtfinalu kariere, bo na trdi podlagi 235,000 USD vrednega turnirja v Bakuju Majeričeva igrala z zmagovalko dvoboja med Izraelko Shahar Peer in tretjepostavljeno Južnoafričanko Chanelle Scheepers.