Nastja Kolar s še eno fantastično predstavo po največji karierni naslov!

23.11.2013
Komaj 19-leta Nastja Kolar bo v nedeljo igrala za največji turnirski naslov. Na 75,000 USD vrednem ITF turnirju v Šarm El Šejku se je uvrstila v veliki finale.

ŠARM EL ŠEJK, EGIPT - Bravo Nastja Kolar! 19-letna Celjanka se je na močnem ITF turnirju v letoviškem mestu Šarm El Šejk iz kvalifikacij prebila v veliki finale, največjega v karieri ter bo v nedeljo poskušala priti do zelo pomembne lovorike, ki bi jo z malo sreče izstrelila tudi v kvalifikacije OP Avstralije. Nastje ni ustavila niti izčrpanost po bolezni.

Lahko rečemo, da je bil finale ITF turnirja v Porečah letos poleti nekakšna prelomnica za Kolarjevo. Mladenka, ki je pred tremi leti na mladinski svetovni teniški lestvici zasedala vrhunsko 4. mesto, je vsekozi veljala za eno najbolj obetavnih, po letu in pol slabših predstav, pa je v drugi polovici letošnje sezone dokazala, da lahko nanjo še kako računamo.

Dve leti nazaj je bila 232. na svetu, nato globoko zdrsela po lestvici, po tem tednu pa se spet vrača na mesta, ki jih je že držala. Turnir v Egiptu je kot 336. igralka sveta začela v kvalifikacijah, po današnji polfinalni zmagi nad štiri leta starejšo Julijo Kalabino pa bo udeleženka tekme, ki zmagovalko okrona s pokalom in kar 130 točkami.

Nastja je šla v dvoboj brez podcenjevanja in prikazala lekcijo 368. igralki sveta iz Rusije. Pomerili sta se prvič, slovenska junakinja pa je pripravila 5 brejkov, zelo dobro pa je izničevala žogice za odvzem servisa. Kalabina si jih je priigrala 14, izkoristila je le 3, število točk pa je bilo na koncu 73:62 v korist Nastje, ki je slavila s 6-4, 6-3.

V finalu Soho Square EGY Ladies Tournamenta bo njena nasprotnica še leto mlajša Viktorija Kan, naturalizirana Rusinja, ki se je rodila v Uzbekistanu. Gre za perspektivno tenisačico, ki je na 212. mestu WTA lestvice, ki ima na računu že 9 ITF naslovov, letos pa je osvojila dva. Kolarjeva je zbrala dva, nazadnje je bila najboljša leta 2011 v Mariboru in upajmo, da v nedeljo prikaže najboljši tenis ter nasprotnico spravi na kolena, tako kot pred dvema letoma na mladinskem turnirju v Beaulieu sur Meru.

Nastja KOLAR (SLO) 6-4 6-3 Yuliya KALABINA (RUS)

BOL, HRVAŠKA - Velike težave pa imajo na Hrvaškem, kjer na Bolu (Brač) poteka ATP Futures in ITF turnir. Slabo vreme je močno zagodlo organizatorjem, ki pod streho niso spravili niti 2. kroga tekmovanj.

Danes se je na teren odpravil le 20-letni Nik Razboršek (534. na ATP) ter zlahka odpihnil Francoza Cedrica Commina s 6-2, 6-4. Vrstnik iz Francije, trenutno 828. igralec sveta, ni imel nikakršnih možnosti proti razpoloženemu Litijanu, ki bo kot 4. nosilec v četrtfinalu izzval osmopostavljenega Quentina Halysa, ki ima 17 let ter je na 732. mestu računalniške lestvice.

Mike Urbanija se je v četrtfinale prebil že včeraj, dvoboj 2. kroga pa bo Polona Reberšak morala dokončati jutri.

Nik RAZBORSEK (SLO) [4] 6-2 6-4 Cedrick COMMIN (FRA)