Nastja v polfinalu in finalu dvojic, Potočnikova izgubila

07.04.2017
Nekoč ena najbolj obetavnih teniških mladink sveta Nastja Kolar, se je na Kreti uvrstila v polfinale posamične konkurence, v dvojicah pa bo lovila naslov.

HERAKLION, GRČIJA - 22-letna Nastja Kolar (638. na WTA) je najmanj v polfinalu 15,000 USD vrednega peščenega turnirja serije ITF v Heraklionu.

Nastja je v četrtfinalu kot 6. nosilka s 6-2, 6-3 premagala tretjepostavljeno Karman Kaur Thandi (551. na WTA) iz Indije in zabeležila lepo zmago po dolgem času. V polfinalu bo prekrižala lopar s 1. nosilko iz Romunije, 28-letno Daiano Negreanu, ki je na 470. mestu WTA lestvice.

Cejanka se je uvrstila tudi v finale konkurence dvojic. Skupaj z Bošnjakinjo Jasmino Tinjič sta sicer 3. nosilki in bosta v finalu igrali proti 2. nosilkama, srbsko-paragvajski kombinaciji Čurovič/Giangreco Campiz.

Nastja KOLAR (SLO) [6] 6-2 6-3 Karman Kaur THANDI (IND) [3]

TUČEPI, HRVAŠKA - V četrtfinalu ITF turnirja na Hrvaškem, ki se igra na pesku za denarno pogačo 15,000 USD, je bila prekratka Nina Potočnik (583. na WTA).

20-letna Ptujčanka je krog prej izločila 2. nosilko, v boju za polfinale pa je bila po treh nizih s 7-5, 3-6, 6-4 boljša 6. nosilka, 24-letna Američanka Sabrina Santamaria (573. na WTA).

Sabrina SANTAMARIA (USA) [6] 7-5 3-6 6-4 Nina POTOCNIK (SLO)