Neznani Američan Sandgren s fantastičnim serviranjem izločil Blaža Rolo v Columbusu

21.09.2016
COLUMBUS, ZDA - Blaž Rola je izgubil v 2. krogu Challengerja v ameriški zvezni državi Ohio.

Slovenski teniški igralec Blaž Rola v 2. krogu 50,000 USD vrednega Challengerja ni imel odgovora na servise domačina Tennysa Sandgrena. Izgubil je s 7-6(5), 6-3 in se poslavlja s 7 osvojenimi točkami in 860 zelenci.

25-letni Američan Sandgren, 263. igralec sveta, je bil nenadkriljiv v osmini finala domačega Challengerja. Z 'ubijalskim' servisom je onemogočil vse poskuse vrstnika iz Ptuja, da bi se morebiti vrnil v dvoboj in izsilil 3. niz, kjer bi poskušal zmagati.

Sandgren je v 1. nizu zapravil eno priložnost za brejk, nato pa osvojil podaljšano igro. Rola je bil brez žoge za odvzem servisa v prvem delu. Kako dobro je serviral Američan pove tudi podatek, da je šele v 5. igri oddal točko na prvem servisu, saj je imel v tem elementu igre v 1. nizu 23/23, nato pa 7/7. Blaž je bil povsem brez moči, priložnost se mu je ponudila v 7. igri 2. niza, ki je bila tudi odločilna za izhod tekme. Tu je prvič ogrozil servis tekmeca, priigral si je eno žogo za brejk, maratonsko igro pa je na koncu dobil Sandgren. Za tem je Američan prišel do brejka in tudi suvereno zaključil v 9. igri. Vse skupaj je trajalo 1 uro in 41 minut.

Sedmopostavljeni Rola (203. na ATP) sploh ni igral slabo, toda danes je bil Sandgren res odličen.