Nišikori našel recept za velikega serverja Raonića in osvojil Tokio!

07.10.2012
TOKIO, JAPONSKA - Domači favorit teniškega ATP 500 turnirja v Tokiu Keji Nišikori, je v velikem nedeljskem finalu razveselil organizatorje in gledalce ter kot prvi Japonec osvojil Rakuten Japan Open z zmago nad kanadskim bombarderjem Milošem Raonićem.

Keji Nišikori je uspešno zaključil pravljico na domačem teniškem turnirju v Tokiu, ki se je igral za nagradni sklad 1,3 milijona USD in spada v serijo azijskih dogodkov na trdi podlagi.

8. nosilec japonskega turnirja, ljubljenec domačega občinstva, je v finalu (četrti v karieri) ugnal šestopostavljenega Miloša Raonića s  7-6, 3-6 in 6-0 ter postal prvi Japonec, ki mu je uspelo dvigniti lovoriko na tem turnirju (od leta 1972). Najmlajši finale letošnjega leta na ATP Touru je trajal 2 uri in 9 minut.

Kaji  Nišikori se veseli naslova po štirih letih. Zmagati pred domačimi gledalci je še posebej sladko

Kaji Nišikori se veseli naslova po štirih letih. Zmagati pred domačimi gledalci je še posebej sladko

''Vse do danes mi ni uspelo dobro igrati na 'svojem' turnirju, zato sem mislil, da nisem dobro psihično pripravljen za nastope pred domačim občinstvom. Dvoboj z Berdychom je vse to obrnil. Že včeraj sem pokazal dobro predstavo, vse skupaj pa nadgradil danes v finalu. Po eni strani nisem  verjel, da lahko zmagam, po drugi pa sem izjemno vesel, da mi je to uspelo'', je dejal Nišikori, ki je v 1. nizu prešel v vodstvo pri 3-1. Kasneje je Raonić našel svoj servis in prišel nazaj v stik, Japonec pa je prvi dve priložnosti za osvojen niz zapravil pri 6-5. No, v tajbrejku je bil bolj zbran in v drugi del odšel s prednostjo.

V 2. nizu je bila odločilna 8. igra, kjer je Kanadčanu uspelo odvzeti začetni udarec in nato izenačiti, v tretjem  delu pa je igralec iz dežele vzhajajočega sonca deklasiral nasprotnika in mu zavezal kravato. Od šestih brejk priložnosti je izkoristil tri ter po štirih letih in Delray Beachu spet dvignil pokal, ki pripada zmagovalcu. Naj omenimo, da je servis  Raonića v 3. nizu popolnoma razpadel, saj je v tem elementu igre uspel ujeti le 9 točk.

22-letni Keji Nišikori je dobil več kot 300,000 USD in 500 točk, Raonić pa skoraj 140,000 USD in 300 točk, med seboj pa sta se pomerila prvič.