Novak Djokovič nezaustavljiv, Andy Murray "pojedel" ribo(Mardy Fish)!

21.08.2011
CINCINNATI, ZDA - V finalu ATP 1000 turnirja v Cincinnatiju, bosta igrala 1. igralec sveta Srb Novak Djokovič in 4. igralec sveta Britanec Andy Murray!

V šali, ki ni daleč od resnice, bi lahko zapisali, da je letos nezaustavljivi Novak Djokovič postal takšen strah in trepet na ATP turneji, da mu nasprotniki kar predajajo dvoboje. Tokrat se je za takšno potezo odločil Čeh Tomas Berdych, ki je predal dvoboj po izgubljenem 1. nizu, podobno kot je v polfinalu Montreala proti Srbu, storil tudi Francoz Jo-Wilfried Tsonga. Na koncu je bilo 7:5 in predaja!

Tomas Berdych si je poškodoval desno ramo, ko je lovil žogico v četrtfinalu proti Švicarju Rogerju Federerju in ni bil siguren ali bo lahko igral proti Novaku Djokoviču. Čeh, ki ni bil v finalu ATP turnirja vse od lanskega Wimbledona, je začel dobro in v 9. igri je odvzel servis Srbu ter povedel s 5:4. Z dvojno napako je zapravil prednost v naslednji igri in takrat je že začutil bolečino v rami. Novak je prišel do brejka še v 12. igri in dobil niz s 7:5, Tomas pa je nato predal dvoboj!

"Na začetku je bilo tako, tako, a sem vseeno lahko udarjal žogico. Dlje kot je trajal dvoboj, slabše je bilo. Na koncu nisem mogel več normalno servirati," je dejal razočarani Tomas Berdych!

Novak je vedel, da je šel Tomas v dvoboj načet in to je opazil tudi na igrišču. Na koncu je bil vesel, ker je vse skupaj trajalo le 52 minut, saj bo tako bolj spočit za finale. Srb je tako prišel že do 57. zmage ob le enem porazu v letošnji sezoni, na trdi podlagi pa ne pozna poraza!

"Če sem iskren, se ne počutim 100%. Ampak, ko stopim na igrišče hočem dobiti dvoboj in nadaljevati zmagoviti niz. Vem, da sem se prejšnji teden počutil bolje, a pred menoj je novo finale, to je velik dosežek. Jutri bom osvojil nov naslov"!

Dokaj nepričakovano (pred turnirjem) pa se je v finale uvrstil Britanec Andy Murray, ki je v polfinalu "pojedel vročo ribo", Američana Mardyja Fisha s 6:3, 7:6(8). Nepričakovano zato, ker je 4. igralec sveta Andy Murray prejšnji teden izpadel že na začetku ATP 1000 turnirja v Montrealu, kjer je pošasnejša podlaga, ki mu bolj leži (čeprav je leta 2008 že osvojil Cincinnati, svoj 1. masters turnir) in tudi zato, ker je Mardy Fish letos v življenjski formi, še posebej dobro pa mu gre na severnoameriški turneji!

Potrebno je poudariti, da sta se oba igralca borila tudi z veliko vročino, ki je vladala včeraj, tako da je bilo vse skupaj še dosti težje na igrišču. Fish je Andya premagal v zadnjih 3 medsebojnih dvobojih, do tega obračuna pa je imel na severnoameriški turneji 14 zmag v zadnjih 16 dvobojih, premagal pa je tudi velikega Rafaela Nadala.

1. niz se je odločil v 4. igri, ko je Fish pri skoku za žogico pri mreži trdo pristal na kolenu in se rahlo poškodoval do krvi. Murray je dobil to igro in povedel s 3:1, to pa je bil tudi 1. izgubljen servis Američana na turnirju. V 2. nizu pa je bilo kot ponavadi v ženskem tenisu. Videli smo kar 6 brejkov, celo 4 zapored. Pri rezultatu 5:5 je imel Škot kar 3 priložnosti za brejk, a jih je Američan izničil. V naslednji igri je imel Mardy sam priložnosti za brejk, a je bil tudi on neuspešen in potrebno je bilo odigrati podaljšano igro. Tu sta bila igralca izenačena vse do 8, nato pa je Andy dobil 2 točki zapored in se veselil težke zmage!