Novak Djokovič po zaostanku niza prišel do 56. zmage v sezoni!

20.08.2011
CINCINNATI, ZDA - Najboljši teniški igralec na svetu Srb Novak Djokovič je v četrtfinalu ATP 1000 turnirja v Cincinnatiju po zaostanku niza, premagal Francoza Gaela Monfilsa s 3:6,6:4,6:3 in se uvrstil v polfinale!

Prvi nosilec turnirja Novak Djokovič, ki je letos osvojil že rekordnih 5 ATP 1000 turnirjev, je po izgubi 1. niza pokazal iz kakšnega testa je. Francoz Gael Monfils je igral odlično do 9. igre v 2. nizu, kjer je izgubil koncentracijo in se do konca dvoboja ni več pobral. Srb je slavil 2 urah in pol trajajočem dvoboju, pri tem pa je dosegel 29 zmagovitih udarcev in izkoristil 4 od 13 priložnosti za odvzem servisa. Francoz je dosegel celo 39 zmagovitih udarcev, a je naredil še več nevsiljenih napak(44), kar ga je koštalo izgube točk v ključnih trenutkih.

Takole se je Novak veselil nove zmage!

Gael je v 1. nizu igral na visokem nivoju. Že v uvodni igri je odvzel servis Novaku in potem še enega v 9. igri in po 48. minutah povedel z 1:0 v nizih. Dosegel je 4 ase, imel kar 89% izkoristek 1. servisa in bil 100% pri izkoristku prilžnosti za odvzem servisa nasprotniku(2/2)!

Kot je bilo pričakovati je prvi igralec sveta v 2. nizu še bolj pritisnil na plin in niz se je odločil v 9. igri, ko je Novaku uspelo še drugič odvzeti servis nasprotniku in tako izenačiti na 1:1 v nizih. Francoz je naredil kar 19 nevsiljenih napak.

Djokovič je nalet iz 2. niza prenesel tudi v 3. niz in že takoj na začetku odvzel servis nasprotniku. To mu je uspelo še v 9. igri in nova zmaga, že 56. ob samo 1 porazu v tej sezoni, je bila tu. V polfinalu se bo pomeril s Čehom Tomasom Berdychom, ki je v četrtfinalu odpravil velikega Švicarja Rogerja Federerja. V medsebojnih dvobojih vodi Srb s 6:1!