VIDEO! Novak Djokovič "zmlel" še Jamesa Blaka in sedaj ponovno proti rojaku Viktorju Troickemu!

28.03.2011
MIAMI, ZDA - V zadnjih dveh nedeljskih dvobojih 3. kroga ATP 1000 turnirja v Miamiju, sta Srba Novak Djoković in Viktor Troicki premagala svoja nasprotnika in se uvrstila v osmino finala, kjer se bosta pomerila med seboj!

Viktor Troicki je za zmago nad  Američanom Samom Querreyem 7:6, 3:6, 7:5 potreboval dobri 2 uri in pol. Viktor je naredil manj nevsiljenih napak (42/55) in dosegel nekaj manj direktnih točk (34/40). V ostalih elementih sta bila igralca precej izenačena. Oba sta 3 x odvzela servis nasprotniku iz 9 priložnosti, imela podoben izkoristek osvojenih točk pri servisu, na koncu pa je Viktor osvojil le točko več od Sama (115/114). Sam Querrey je dosegel več asov (17/10), a je bil Viktor bolj zbran v ključnih trenutkih.

Prvi niz je trajal 56 minut. Vsak sta enkrat izgubila svoj servis, v podaljšani igri pa je bil dovolj en mini "break" Troickega. V 2. nizu je bil dovolj en odvzem servisa nasprotniku in Sam je izenačil na ena v nizih. V odločilnem 3. nizu je prvi do prednosti prišel Američan, a je Srb kmalu izenačil, v 12. igri pa je z diagonalnim "forehand" udarcem izkoristil prvo žogico za drugi odvzem servisa, to pa je pomenilo tudi zmago v nizu s 7:5 in konec dvoboja!

Za razliko od rojaka Viktorja Troickega je trenutno najboljši teniški igralec na svetu Novak Đoković le v 52 minutah odpihnil Američana Jamesa Blake-a, ki je osvojil le 2 igri, eno več kot Novakov nasprotnik v 2. krogu, zato je dvoboj trajal 4 minute dlje (52/48). Na koncu je bilo 6:2, 6:0 v nizih. Nole je dosegel še 20. zaporedno zmago letos in ostal neporažen v tej sezoni!

Novak je bil v vseh elementih teniške igre naravnost odličen. Dosegel je 5 asov in 14 direktnih točk. Pri mreži je bil 100% (4/4), imel je 89% izkoristek 1. servisa, od 8 priložnosti za odvzem servisa pa jih je izkoristil 5. Da je bilo vse skupaj lažje se je potrudil še Blake, ki je naredil 4 dvojne napake pri servisu. Prvi niz je trajal 28 minut, ob odličnem 1. servisu pa sta bila dovolj 2 odvzema servisa nasprotniku. V 2. nizu, ki je trajal 24 minut pa je Novak nasprotniku podaril za slovo teniško kravato kot je v njegovi navadi v zadnjem času!

Sedaj se bosta Srba pomerila med seboj, Troickemu pa ne kaže nič dobrega glede na njun zadnji dvoboj v Indian Wellsu, ki se je končal s 6:1, 6:0... .

foto : gettyimages

pripravil : Marjan B.