Od nosilcev v 3. krogu Winston-Salema spodrsnilo le Roddicku!

23.08.2012
WINSTON-SALEM, ZDA - V Severni Karolini (ZDA) so na moškem ATP turnirju serije 250 odigrali 3. krog. Vsi prvi štirje nosilci so odšli v četrtfinale, od postavljenih, ki so še ostali v igri, pa je izgubil le Andy Roddick.

Američana Andya Roddicka je s 7-6, 7-6 izločil 81. igralec sveta Steve Darcis, za zmago pa je porabil 1 uro in 52 minut. Belgijec se je Teksačanu maščeval za junijski poraz na turnirju AEGON International, v včerajšnjem obračunu v Winston-Salemu pa sta oba dobila 73% točk na svoj začetni udarec.

''Dobro sem serviral, le return je bil slab'', je povedal Roddick. ''Žogice nisem mogel zadeti 'čisto', nasprotnik pa je bil odličen. Želel bi si igrati bolje, toda..'', je še dodal Američan, ki je bil postavljen za 5. nosilca.

Darcisa sedaj čaka četrtfinalni obračun s Tomasom Berdychom, ki je s 6-3, 6-2 premagal Jarkka Nieminena.

1. nosilec Jo-Wilfreid Tsonga je tretjič vihtel lopar proti Sergeju Stahovskemu in tretjič zmagal. Po 1 uri in 34 minutah je Ukrajinca ugnal s 7-6, 6-4, tako Tsonga, kot zgoraj omenjeni Berdych, pa prvič nastopata na ATP turnirju v Winston-Salemu.

Jo-Wilfried Tsonga je 1. nosilec Winston-Salema

John Isner, branilec naslova, je po torkovem težkem obračunu, ko je izvlekel celo kožo proti Kližanu, tokrat imel lažje delo. Avstrijca Jurgena Melzerja je pospravil s 6-4, 6-3 medtem, ko je Španec Marcel Granollers ustavil Ernestsa Gulbisa.

Sam Querrey igra že peti teden zapored na ATP turneji, na ameriški seriji turnirjev pa trenutno zaseda 2. mesto. Četrtfinale si je zagotovil z zmago nad Felicianom Lopezom, za preboj v polfinale pa se bo meril z Aleksandom Dolgopolovom. Ukrajinec je zadnje dva mastersa slabo končal po slavju v Washingtonu, tokrat pa mu gre spet bolje. Včeraj je izločil Davida Nalbandiana.