Roddick komaj iztisnil zmago proti Blaku za uvod Winston-Salema; Presrečni Young!

21.08.2012
WINSTON-SALEM, ZDA - V ameriškem mestu Winston-Salem ta teden poteka moški ATP turnir serije 250, ki je zadnji pred OP ZDA.

V ameriški zvezni državi Severna Karolina se tenisači borijo za denarno pogačo vredno več kot pol milijona USD, dva nosilca pa sta že končala z 2. krogom.  Priigrala sta si zmago in poraz. 5. nosilec Andy Roddick je s težavo, a vendarle preskočil rojaka Jamesa Blakeja po dveh tesnih tajbrejkih, s turnirja pa se nepričakovano poslavlja Viktor Troicki. 10. nosilec je moral priznati premoč Davidu Goffinu iz Belgije.

Andy Roddick je povedel v medsebojnih dvobojih s temnpoltim rojakom 9-3, čeprav je že na začetku izgubil servisno igro. Vrnil se je ob pravem trenutku, ko je izenačil na 5-5 ter nato dobil podaljšano igro. Tudi v 2. nizu je Teksačan, nekoč št.1 moškega tenisa, reševal kožo. Soočil se je z dvema žogama za niz, ki jih je nevtraliziral, potem pa spet dobil tajbrejk za zmago po 1 uri in 39 minutah. Roddick je trenutno na 21. mestu ATP lestvice, v letošnjem letu pa ima na računu le 20 zmag. Kljub temu je dobil en turnir, kar ga uvršča na sam vrh tenisačev , ki imajo že celo desetletje v vsaki sezoni najmanj eno osvojeno lovoriko.

James Blake je bil v obeh podaljšanih igrah prekratek

David Goffin je po 2 urah in 22 minutah izboril zmago proti favoriziranemu Troickemu s 3-6, 6-4, 7-5. Belgijec je prvič po Wimbledonu prišel do dveh zmag zapored na ATP Touru.

1. nosilec turnirja Jo-Wilfried Tsonga, ki je izpustil masters v Cincinnatiju zaradi poškodbe, se bo v 2. krogu meril s Thomazem Belluccijem, potem ko je slednji prešel Marcosa Baghdatisa (Ciprčan je predčasno predal zaradi težav s hrbtom), to pa bo tudi ponovitev obračuna iz olimpijkskega turnirja, kjer je slavil Francoz.

Treba je omeniti zmago Martina Kližana. Slovak je letos v odlični formi, tokrat pa je njegovo moč občutil Benoit Paire, senzacija letošnjega turnirja v Beogradu (igral finale). Slovak je udeleženec 2. kroga, tako kot Robin Haase, ki je zlahka pospravil z Nikolajem Davidenkom. Rus je v tako slabem stanju, da teniški laiki verjetno ne morejo verjeti, če pogledajo njegove zadnje rezultate. A to je realnost, Kolja je daleč, daleč od nekdanje slave in igre.

Donald Young prekinil negativno serijo

Američan Donald Young pa je včeraj vsekakor imel razlog za veselje. Po februarju je končno zabeležil zmago. Ja, kar 17 porazov zapored si je privoščil trenutno 80. na svetu, toda Leonardo Mayer je le odšel s terena kot poraženec. V 3. nizu je Young izpustil le 5 točk na svoj servis.

Winston-Salem Open
Datum: 19.08.2012-25.08.2012
Žreb: S-48 D-16
Nagradni sklad: $ 553,125

5-Andy Roddick(U.S.) beat James Blake(U.S.)7-6(6) 7-6(6)

Lukasz Kubot(Poland) beat Tommy Robredo(Spain)6-1 2-6 6-2
Lu Yen-Hsun(Taiwan) beat Lukas Lacko(Slovakia)6-3 7-6(3)
Thomaz Bellucci(Brazil) beat Marcos Baghdatis(Cyprus)7-5 3-1 (Baghdatis retired)
Martin Klizan(Slovakia) beat Benoit Paire(France)6-2 7-6(4)