Odličen začetek Aljaža Bedeneta v Italiji (Challenger)!

28.03.2011
BARLETTA, ITALIJA - Aljaž Bedene tudi na Challenger turnirju v Italiji nadaljuje z dobrimi nastopi.

V 1. krogu 42,500 evrov vrednega turnirja v italijanskem mestu Barletta, je 21-letni Ljubljančan po dveh nizih s 6-1, 7-5 domov poslal Nizozemca Igorja Sijslinga, 162. tenisača sveta.

Aljaž dokazuje, da spada veliko višje, kot kaže njegov trenutni položaj na ATP lestvici (488. na ATP) ter je Nizozemcu iz Amsterdama prizadejal še sedmi poraz v letošnjem letu od sedmih dvobojev.

Bedene, ki v glavnem delu peščenega turnirja igra zaradi posebnega povabila organizatorja, je za uspeh proti Nizozemcu porabil 1 uro in 17 minut. V prvem nizu je dvakrat prišel do odvzema servisa, v drugem pa mu je zadnji, četrti uspel v samem zaključku ter je tako pokopal upanje nasprotnika za podaljšanje dvoboja. Zmaga Aljaža je bila več kot zaslužena, saj je osvojil kar 22 točk več (73-51), še posebej pa je bil suveren na prvi začetni udarec, kjer je bil 83% uspešen.

V 2. krogu se bo Aljaž pomeril z zmagovalcem dvoboja med 7. nosilcem Albertom Ramosom (ŠPA) in Mariusom Copilom (ROM), družbo na turnirju pa mu dela tudi njegov brat dvojček Andraž, s katerim skupaj igrata dvojice.

Aljaž je že izenačil lanskoletno uvrstitev iz Barlette, ko je igral v 2. krogu (izgubil z A.Ramosom-Vinolasom)

V Barletti nastopa tudi najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič (85. na ATP), ki se bo kot 4. nosilec v uvodnem krogu udaril z Italijanom Simonejem Vagnozzijem (190. na ATP).