Tokrat velik preobrat Bedeneta za vstop v četrtfinale!

30.03.2011
BARLETTA, ITALIJA - Aljaž Bedene je v 2. krogu Challenger turnirja z nagradnim skladom 42,500 evrov pripravil izjemen preobrat ter odšel med osem najboljših.

21-letni slovenski tenisač Aljaž Bedene (488. na ATP) je v 2. krogu turnirja serije Challenger v Baletti (Italija) proti Špancu Albert Ramosu zaostajal 2-6 in 2-4, nato pa uprizoril preobrat za zmago z 2-6, 6-4 in 7-5. Bravo Aljaž.

Vse se enkrat vrne in prav to se je danes zgodilo Aljažu. Prejšnji teden je proti Adrianu Menendezu-MacEirasu zapravil 'nemogoče' v četrtfinalu Caltinassette, danes pa se je iz podobnega položaja vrnil proti njegovemu rojaku Albertu Ramosu (7. nosilec) ter izenačil karierno uvrstitev - četrtfinale na turnirjih serije Challenger.

Po izgubjenem prvem nizu, ki ga je gladko dobil španski tenisač, sicer 111. na teniški lestvici ATP, je v drugem po zaostanku 2- 4 nanizal štiri igre zapored in izenačil v nizih, v tretjem pa je do odločilnega brejka prišel v zadnji, 12. igri ter se tako tekmecu tudi maščeval za lanskoletni poraz v Barletti. Dvoboj je trajal 2 uri in 14 minut, oba pa sta v tem času prišla do petih brejkov, sama statistika dvoboja pa je tudi bila zelo izenačena. Ljubljančan je najbolj izstopal pri izkoristku drugega servisa, na koncu pa je Španec dobil celo tri točke več, a to mu ni zadostovalo za zmago.

Bedene, ki nastopa s posebnim povabilom organizatorja, bo poskušal priti do prvega polfinala v karieri proti zmagovalcu italijanskega obračuna Andrea Arnaboldi (Q) - Alessio Di Mauro.