Odlični Kavčič rešil štiri zaključne žoge in odšel v finale. Za lovoriko s Tipsarevičem.

07.01.2017
BANGKOK, TAJSKA - Slovenski tenisač Blaž Kavčič je v velikem finalu ATP Challengerja v Bangkoku. Za lovoriko se bo udaril s Srbom Jankom Tipsarevičem.

29-letni slovenski teniški as Blaž Kavčič (217. na ATP) je udarno začel sezono 2017. S štirimi zaporednimi zmagami si je priigral finale ATP Challengerja v Bangkoku, ki ima nagradni sklad 50,000 ameriških dolarjev.

Kavčič je v polfinalu v 2. nizu ubranil štiri zaključne žogice sedmopostavljenemu Nemcu Maximilianu Mertererju in še enkrat več dokazal, da je eden nabolj borbenih v svetu tenisa. 21-letnega Nemca, 176. igralca sveta, je odpravil s 4-6, 7-6(3), 6-2. Bravo Blaž!

Bolj kot denarna nagrada, je v finalu vredna bera točk. Zmagovalec jih pobere 100. Le te so pomembne, saj bi si Blaž lepo povečal možnosti, da čim hitreje pride v TOP100, še posebej, ker v prvi polovici sezone ne brani nobene točke.

V uvodnem nizu polfinala je bil 21-letni Merterer za odtenek boljši. Uspela sta mu dva brejka in je povedel. V drugem delu je Kavčič ubranil vseh pet priložnosti za odvzem servisa nasprotniku, ob tem 4 zaključne žoge in nato dobil podaljšano igro. Psihološko je uničil tekmeca, sebi pa dodal še tisto malo samozavesti, da je v odločilnem nizu povozil Nemca. 100% izkoristek brejk žog (2/2), 100% izkoristek 1. servisa (12/12)... Merterer je v 3. nizu osvojil le 13 točk. Kavčič je slavil po 2 urah in 6 minutah in se zasluženo uvrstil v veliki finale.

Nasproti mreže bo Blažu v finalu turnirja na trdi podlagi stal izkušeni, 32-letni Janko Tipsarevič. Beograjčan je 144. na ATP lestvici, toda najvišje je bil na 8. mestu. Gre a vhunskega igralca, ki je bil mad najboljšimi na Touru, od leta 2010 pa do lani pa stalni član ATP turnirjev (osvojil je 4). Podobno kot Kavčič se je vrnil po odsotnosti. Do sedaj sta se pomerila dvakrat, oba obračuna pa sta pripadla Srbu leta 2011 na turnirjih serije ATP.

Kavčič lovi 15. naslov na turnirjih serije Challenger. Vse od leta 2009 je v sezoni osvojil vsaj enega. Naj se tradiciija nadaljuje že na začetku sezone 2017.