Po prvem dnevu finala pokala Fed izenačeno stanje!

05.11.2011
MOSKVA, RUSIJA - Kot so mnogi pričakovali, je po prvem dnevu finala med Rusijo in Češko stanje izenačeno, 1-1.

Dvoboj finala pokala Fed se igra na olimpijskem stadionu v Moskvi, dvoboj pa sta odprli novopečena številka 2 s svetovne ženske teniške lestvice Petra Kvitova in Marija Kirilenko. V slogu letošnjega leta je Čehinja deklasirala Rusinjo s 6-2, 6-2, vse skupaj pa je bilo izenačeno le do prvih štirih iger prvega niza.

''Trenutno je Petra vodilna igralka na svetu. Igrala je fenomenalno...jaz sem se trudila, a ni šlo'', je povedala Marija Krilenko.

No, Svetlana Kuznjecova je v drugem posamičnem obračunu dneva opravila svojo nalogo odlično ter postavila finale na začetek. Trenutno 19. igralka sveta je brez težav pospravila z Lucie Safarovo. Domačinka je že takoj na začetku povedla 4-0 ter vknjižila prvi niz, v drugem pa sta si prvo izmenjala brejka, potem pa je Kuznjecova s še dvema brejkoma pokopala tekmico in zmagala s 6-2, 6-3.

''Čutila sem pritisk'', je povedala 26-letna Kuznjecova ter dodala, da so ji do zmage pomagale izkušnje preteklih let. Kuznjecova se bo v nedeljo najprej pomerila s Petro Kvitovo, a odločitev bi lahko padla že v drugem dvoboju, ko si bosta nasproti mreže stali Lucie Safarova in Marija Krilenko, če seveda kapetana v igro ne bosta poslala kakšne druge igralke. Na klopi Rusije je še Anastasja Pavljučenkova, na češki pa Lucie Hradecka.