Po senzaciji - razočaranje za lepo Ano. Eu'Genie' Bouchard zgodba letošnjega Melbourna!

21.01.2014
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Kanadska najstnica Eugenie Bouchard se ne ustavlja na OP Avstralije. 31. igralka sveta je v četrtfinalu premagala še Ano Ivanovič in se bo za finale pomerila s Kitajko Na Li.

Srbkinja Ana Ivanovič se ni uspela prilagoditi iz vloge 'outsiderja' v favoritinjo. Ko na njo ni nihče računal je zmagala, izločila serijsko zmagovalko Sereno Williams, danes pa v četrtfinalu izpadla proti genijalni Eugenii Bouchard.

Neobremenjena, komaj 19-letna Bouchardova, je zgodba letošnjega Grand Slama v deželi 'tam spodaj'. Več kot 30 let ni bilo Kanadčanke v polfinalih Grand Slamov, to je sedaj uspelo najstnici iz Montreala, ki je pred leti obiskala tudi Slovenijo v okviru Fed Cupa. V dvoboju je bila favoritinja Ana Ivanovič, saj je bila 14. nosilka, čeprav je Kanadčanka dobila njun edini prejšnji medsebojni obračun, prav tako na veliki sceni, lani na Wimbledonu.

Bolje je začela Ana, dobila je 1. niz s 7-5, v drugem pa so ji manjkale dve igri za polfinale. Bouchardova se s tem ni strinjala, vzela je naslednji dve igri in v 3. nizu povedla 4-1, nato pa s 47. vinerjem na dvoboju zaključila tekmo s 5-7, 7-5, 6-2. ''Borba, borba, to je bil ključ do zmage. Igrali sva lani na Wimbledonu, toda Ana je danes igrala veliko bolje, prav tako je v Melbourne prišla z naslovom, zato sem vseskozi poskušala biti zraven in dobiti pomembne točke'', je povedala presrečna Eugenie, ki je trdno na tleh tudi po četrtfinalni zmagi.

Ani Ivanovič ni uspelo potrditi velike zmage nad Sereno, v četrtfinalu OP Avstralije jo je izločila kanadska najstnica Eugenie Bouchard

Bo Bouchardova sploh prva Kanadčanka, ki bo prišla v finale turnirjev velike četverice? Povsem mogoče, če bo tudi v polfinalu prikazala odločno igro brez nihanja, kar bi lahko bil verjetno velik zalogaj tudi za kitajsko herojinjo Na Li.

Lijeva je četrtič v polfinalu Melbourna v zadnjih petih letih, včeraj ponoči po našem času pa ni imela nobenih težav, da je preskočila Flavio Pennetto. Zmagovalka OP Francije 2011 išče drugi Grand Slam naslov.

Kitajka je bila od začetka do konca v prednosti, ni bilo dvoma o zmagovalki. Ob 23 vinerjih je naredila le 17 napak, vsega je bilo konec po 67 minutah s 6-2, 6-2. Lani je v finalu pokleknila proti Viktoriji Azarenki in sama pravi, da si močno želi osvojiti Happy Slam. Na tribunah ima ogromno podporo, v njeni deželi pa stiska pesti več kot milijardo ljudi.