(Pod)povprečni Đoković prek Berdycha do polfinala z Nadalom

20.11.2015
LONDON, VELIKA BRITANIJA - Novak Đoković je premagal Tomaša Berdycha in si priigral vstopnico za polfinale. Roger Federer nesporni zmagovalec skupine Stan Smith Group.

Novak Đoković na obračunu tretjega kroga skupine Stan Smith Group, na katerem je za uvrstitev med najboljše štiri potreboval le en niz, še zdaleč ni bil tako prepričljiv, kot smo bili vajeni v letošnji sezoni.

A Berdych, ki kljub 22. medsebojnim obračunom ostaja pri vsega dveh zmagah (2-20), tudi tokrat ni znal izkoristiti slabše dnevne forme prvega igralca sveta, ki je v prvem nizu dosegel samo en winner, a ga kljub temu dobil s 6:3.

Đoković je v drugem takoj pobegnil z brejkom prednosti, vendar se je Berdych uspel vrniti, nato pa podpisal kapitulacijo v 11. igri, po kateri je branilec naslova dvoboj rutinirano odločil v svojo korist.

''Njegova igra temelji na servisu. Če ima nizek odstotek prvega servisa, potem lahko stopam v igrišče in izkoriščam drugi servis. Vem, da je lahko zelo nevaren, saj sva odigrala veliko izenačenih dvobojev. Morda imam zaradi tolikšnega števila zmag psihološko prednost,'' je razmišljal Đoković.

''Razočaran sem, da nisem osvojil niti ene zmage,'' je povedal Berdych, ki je skupinski del zaključil z izidom 0-3. ''V tenisu so samo zmagovalci in poraženci. Nič vmes. Imel sem lepo priložnost, a tako pač je. V pomembnih trenutkih sem naredil kar nekaj napak,'' je dodal Čeh.

Z dobrimi predstavami v Londonu pa nadaljuje bradati Roger Federer, ki je v izredno zanimivem obračunu po dveh urah in desetih minutah strl odpor Keija Nišikorija s končnim izidom 7:5, 4:6, 6:4.

Šestkratni zmagovalec turnirja je zabeležil tretjo zaporedno zmago in si priigral uvrstitev v polfinale, kjer se bo pomeril z zmagovalcem dvoboja Andy Murray/Stan Wawrinka.

Po izenačenem in napetem prvem nizu je Federer v drugem pobegnil na 4:1, vendar se Nišikori ni predal in z brejkoma v sedmi ter deveti igri poravnal na 1-1 v nizih.

Federer je v uvodu odločilnega niza ubranil tri brejk žogice in nato znova pobegnil na tri igre prednosti (4:1), a Japonec je uprizoril še en povratek za izenačenje na štiri. Švicar je brez izgubljne točke na svoj servis povedel s 5:4, v naslednji igri pa s smashom na match žogico končal sezono japonskega tenisača.

''Kar je Kei prikazal na igrišču, je izjemno. Danes smo bili priča še eni predstavi, kako zna returnirati na drugi servis, kako z osnovne črte zadeva črte tako na forehand kot na backhand strani,'' je povedal Federer, Nišikori pa je dodal, da je igral dobro, a ključne točke so pripadle nasprotniku, zato mu iskreno čestita za uvrstitev v polfinale.